Kahraman Fethi Sekin’in heykeli adliye önüne dikilecek

İzmir’de, kahraman polis memuru şehit Fethi Sekin anısına düzenlenen ’Anıt Heykel Yarışması’ için son başvuru tarihi 28 Nisan olarak belirlenirken, Sekin’in heykeli şehit düştüğü adliye önüne dikilecek.5 Ocak 2016 günü, İzmir...

banner491
Kahraman Fethi Sekin’in heykeli adliye önüne dikilecek
banner567

İzmir’de, kahraman polis memuru şehit Fethi Sekin anısına düzenlenen ’Anıt Heykel Yarışması’ için son başvuru tarihi 28 Nisan olarak belirlenirken, Sekin’in heykeli şehit düştüğü adliye önüne dikilecek.

5 Ocak 2016 günü, İzmir Adliyesi önüne bomba yüklü araçla gelen teröristleri önlemek için canını ortaya koyan ve çatışmaya girerek olası bir katliamı önleyen kahraman polis Fethi Sekin’i unutulmadı. Şehit polisin adını Bayraklı’da 40 dönüm alan üzerinde kurduğu parkta yaşatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sekin’in şehit düştüğü Adliye önüne de adına yakışır bir heykel dikmeye hazırlanıyor. Polis memuru için ’Şehit Polis Fethi Sekin Ulusal Anıt Heykel Yarışması’ düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, katılımcılardan heykeli figüratif bir dille anlatmasını ve yakın çevresi ile birlikte düşünerek bir anıt heykel olarak tasarlanmasını istedi. Yarışmanın son başvuru tarihi 28 Nisan saat 17.00 olarak belirlendi. 17 Mayıs 2017 tarihinde de ödül töreni ve kolokyum düzenleneceği ifade edilirken, tasarımlar İzmirliler’in görmesi için bir hafta süreyle sergilenecek.

Şehit polis Fethi Sekin’in hatırasını yaşatmak için düzenlenen ’Ulusal Anıt Heykel’ yarışmasına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes katılabileceği, yarışma bireysel ya da ekip olarak katılıma açık olacağı ve yarışma şartnamesine www.fethisekinheykelyarismasi.com ’dan ulaşılabileceği bildirildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590