banner464

Karşıyaka’nın Filizlerine Şoförlerden Destek

Karşıyaka Belediyesi tarafından başlatılan Karşıyaka’nın Filizlerini Geleceğe Hazırlıyoruz-Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz projesine bir destek de İzmirli şoförlerden geldi. Tüm belediye şoförlerinin örgütlü olduğu İzmir...

Karşıyaka’nın Filizlerine Şoförlerden Destek

Karşıyaka Belediyesi tarafından başlatılan Karşıyaka’nın Filizlerini Geleceğe Hazırlıyoruz-Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz projesine bir destek de İzmirli şoförlerden geldi. Tüm belediye şoförlerinin örgütlü olduğu İzmir...

28 Aralık 2014 Pazar 10:25
59 Okunma
Karşıyaka’nın Filizlerine Şoförlerden Destek
Karşıyaka Belediyesi tarafından başlatılan Karşıyaka’nın Filizlerini Geleceğe Hazırlıyoruz-Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz projesine bir destek de İzmirli şoförlerden geldi. Tüm belediye şoförlerinin örgütlü olduğu İzmir Şoförleri Kaza ve Yardım Derneği, iki üniversiteliye burs vereceğini açıkladı.

İzmir Şoförleri Kaza ve Yardım Derneği yöneticileri ve üyeleri, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı Basmane semtindeki dernek binasında ağırladı. Buluşmaya şoförlerin örgütlü oldukları Türk-İş’in Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç ve İZ-DER Başkanı Erdal Erbakan da katıldı. Karşıyaka’nın Filizlerini Geleceğe Hazırlıyoruz- Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz projesinin son derece önemli olduğunu ve yaygınlaşması gerektiğini belirten dernek yöneticileri, projeye destek olmak adına, iki üniversite öğrencisine burs vereceklerini açıkladı.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK”

Dernek yönetimine teşekkür eden Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, "Örgütlü toplum her zaman dayanışma içinde olur ve haklarını korur. Biz bu projeyi önce apartman yöneticileriyle paylaşmıştık. Taksi durakları, derneklerimiz, muhtarlarımız, sendikalarımız bugün de sizin katılımızla projemiz giderek büyüyor. Okutacağımız kendi çocuklarımız. Bu dayanışma ruhunu gösterdiğiniz için tüm dernek üyelerine teşekkür ederim. İnsanlar cebini şişirebilir ama beynin şişkin değilse hiçbir işe yaramaz. İzmir bu konuda Türkiye’ye örnektir. İnsanlarda dayanışma duygusunu tekrardan canlandırıp orta ve alt gelir grubundaki ailelere mensup çocukların üniversitede en iyi şekilde eğitimlerini tamamlaması için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

“BİZ DE DESTEK OLACAĞIZ”

İzmir Şoförleri Kaza ve Yardım Derneği Başkanı Başkanı Erdal Erbakan, "Başkanımızı projeden dolayı kutluyorum. Sadece İzmir’e değil, Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak bir proje. Bu projeye biz de iki öğrenci okutarak destek vereceğiz. Projeye bizi de katmanızdan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Buluşmada yer alan Türk-İş Bölge Temsilcisi Hüseyin Karakoç da "Sayın Başkan İzmir’e ilk geldiğinde tanıdığım, toplumla iç içe, işçilerle kol kola olan bir kişi. Kendisini bu yönden kutluyor, teşekkür ediyorum. CHP ve Karşıyaka için çok büyük bir şans. Emeğe değer vermesi çok önemli. Bundan sonra daha da iyi işler yapacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Görüşme sonrası Akpınar’a İZ-DER üyelik kartı, şoför montu hediye edildi.

KARŞIYAKA’NIN FİLİZLERİ BÜYÜYOR

Apartmanların katılımıyla başlayan proje, yaklaşık üç aylık bir süreçte hızla büyüyerek Karşıyaka sınırlarını aştı. Taksi durakları, meslek odaları, hemşehri dernekleri, muhtarlar, meclis üyeleri ile birlikte Ankara Çankaya, İstanbul Ataşehir, Bursa Nilüfer, Tekirdağ Süleymanpaşa belediyeleri de projeye dahil oldu. Burs alan öğrenci sayısı 200’e yaklaştı.

Yorumlar