banner464

Kınıklı Maden Şehitleri Parkta Ölümsüzleşti

Kınık’ta yapılan "Memur-Sen Maden Şehitleri Parkı", Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ve Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak’ın da katıldığı açılış töreniyle hizmete girdi.Kınık Fatih Mahallesi’nde...

Kınıklı Maden Şehitleri Parkta Ölümsüzleşti

Kınık’ta yapılan "Memur-Sen Maden Şehitleri Parkı", Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ve Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak’ın da katıldığı açılış töreniyle hizmete girdi.Kınık Fatih Mahallesi’nde...

30 Kasım 2014 Pazar 01:12
37 Okunma
Kınıklı Maden Şehitleri Parkta Ölümsüzleşti
Kınık’ta yapılan "Memur-Sen Maden Şehitleri Parkı", Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez ve Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak’ın da katıldığı açılış töreniyle hizmete girdi.

Kınık Fatih Mahallesi’nde Memur-Sen öncülüğünde ve Kınık Belediyesi’nin katkılarıyla yaptırılan oyun ve dinlenme parkının açılış törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’in yanı sıra Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi Başkanı Abdurrahim Şenocak, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer, İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, ilçe milli eğitim müdürleri ve Kınıklı vatandaşlar katıldı.

ŞENOCAK: ŞEHİTLERİMİZİN ANISI KINIK’TA YAŞAYACAK

Törende konuşan Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi Başkanı Abdurrahim Şenocak, maden kazalarında hayatını kaybeden şehitlerin anısını Kınık’ta yaşatmak için projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti. Şenocak, "Memur-Sen olarak sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde öteden beri benzer projelere duyarlı davranıyoruz. Daha önceki Kınık ziyaretimizde değerli Belediye Başkanımız Sadık Bey ile görüşüp bu projeyi şekillendirdik. Ve bugün parkımızın açılışını yapmak üzere bugün burada toplandık. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Buradan bir kez daha yaşanan elim maden kazalarında hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. İnşallah bir daha millet olarak benzer acılar yaşamayız. Parkımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

ETYEMEZ: İŞ KAZALARI KADERİMİZ OLAMAZ

Şenocak’ın ardından konuşan Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, iş kazalarının kader olmaması gerektiğine vurgu yaparak, "Öncelikle bu eserin burada inşa edilmesine vesile olan değerli Memur-Sen İzmir Temsilcimiz Abdurrahim Şenocak’a teşekkür ediyorum. Bir emeğin bir alın terinin sonucunda vefat eden maden şehitlerimizin anısı burada bizimle olacak. Elbette iş kazalarının kaderimiz olmasını kabul edemeyiz. Her ne iş yaparsak yapalım yaptığımız işte işveren olarak da çalışan olarak da yöneticiler olarak da insanların rahatını, huzurunu ve can güvenliğini sağlayacak çalışma ortamları oluşturmak durumundayız. Bu bağlamda hem hükümet nezdinde hem bakanlık nezdinde kazalar sonrası bir takım çalışmalar gerçekleştirip torba yasayla mağduriyetleri gidermeye çalıştık, ailelerin acılarını bir parça paylamak istedik. İş sağlığı ve güvenliği hususlarında tedbirlerimizi bundan sonraki çalışmalarımızda da arttırmaya devam edeceğiz" ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından törene katılanlar tarafından park açılışı kurdele kesimiyle gerçekleştirildi.

Yorumlar