Ödemiş’te Zeytinyağı Hasat Sezonunu Açıldı

Ödemiş Üzümlü Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, zeytinyağı hasat sezonunu açtı. Kooperatif Başkanı Fehmi Uğur, "Bu yıl ova kesimlerinde zeytin verimi yüksek" dedi.İzmir’in Ödemiş ilçesindeki, Üzümlü Köyü Tarımsal Kalkınma...

banner491
Ödemiş’te Zeytinyağı Hasat Sezonunu Açıldı
banner567
Ödemiş Üzümlü Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, zeytinyağı hasat sezonunu açtı. Kooperatif Başkanı Fehmi Uğur, "Bu yıl ova kesimlerinde zeytin verimi yüksek" dedi.

İzmir’in Ödemiş ilçesindeki, Üzümlü Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi zeytinyağı hasat sezonunu geçtiğimiz günlerde açtı. Sezona hızlı başlayan üreticiler, arazilerdeki zeytinleri toplamaya başladı. Verim oranlarının bu yıl yüksek olduğunu anlatan Üzümlü Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Fehmi Uğur, hasat sezonunun yavaş yavaş hareketlendiğini söyledi. Aralık ayıyla birlikte hasat yoğunluğunun artacağını kaydeden Uğur, "Köyümüz sınırları içerisinde ve komşu köylerde baraj inşaatından dolayı zeytin miktarı azalıyor. Zaten dağ eteklerinde verimin ovaya göre daha düşük olduğunu söyleyebiliriz. Bu yıl verim geçmiş yıllara göre daha fazla ancak diğer zeytin ülkelerinde verim düşük olduğu için talep de yüksek. Bu fiyatları olumlu etkiledi" diye konuştu. Uğur, üreticilere bereketli ve bol kazançlı bir sezon dileyerek şu açıklamalarda bulundu: "Bizim bölgemizden ziyade Bayındır’dan çok sayıda üreticimiz zeytinini Üzümlü’ye getiriyor. Aynı şekilde Manisa hudutlarındaki Turgutlu’ya, Ahmetli’ye, Salihli’ye bağlı köylerden de zeytinlerini getirenler var. Ödemiş’e ve çevresine en iyi şekilde, modern imkanlarla hizmet veriyoruz."

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535