Seferihisar’a “29 Ekim’’ Sürprizi

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyetin ilanının 91. yılında tüm ilçeden görülen dev Türk Bayrağı’nı Taşdibi Tepesi’ne dikerek Seferihisarlılara armağan etti.Uzun zamandır planlanan ve sır gibi saklanan sürpriz bayrak...

banner491
Seferihisar’a “29 Ekim’’ Sürprizi
banner567
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyetin ilanının 91. yılında tüm ilçeden görülen dev Türk Bayrağı’nı Taşdibi Tepesi’ne dikerek Seferihisarlılara armağan etti.

Uzun zamandır planlanan ve sır gibi saklanan sürpriz bayrak çalışması, cumhuriyetin ilanının 91. yılında ortaya çıktı. Seferihisar-Sığacık arasında bulunan en yüksek yer olan Taşdibi’ne tam 54 metrekarelik Türk bayrağı dikildi. 25 metrelik dev göndere çekilen Türk Bayrağı, şiddetli rüzgarlarda yırtılmaması için elektrikli sistemle kapanacak.

Uzun zamandır bu sürprizi planladıklarını söyleyen Başkan Soyer, “İlçenin en yüksek tepesine yapabileceğimiz en büyük ölçülerde bayrağımızı diktik. Tüm Seferihisarlılara, Cumhuriyet Bayramı hediyemiz olsun. Bu vesileyle bu bayrağı bugün dalgalandırmamızı sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576

banner581