Torbalı Deve Güreşleri 22 Şubat’ta

Torbalı’da her yıl düzenlenen geleneksel deve güreşleri bu yıl 22 Şubat 2015’te Özbey mahallesinde yapılacak.Deve güreşlerinin yapılacağı alanında Torbalı Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları başladı. Festival alanına giriş...

banner491
Torbalı Deve Güreşleri 22 Şubat’ta
banner567
Torbalı’da her yıl düzenlenen geleneksel deve güreşleri bu yıl 22 Şubat 2015’te Özbey mahallesinde yapılacak.

Deve güreşlerinin yapılacağı alanında Torbalı Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları başladı. Festival alanına giriş ise ücretsiz olacak. Organizasyona katılacak olan develerin eşleşmeleri yapılıyor. Torbalı Belediyesi Deve Güreşi Festivali’ne Söke, Germencik, Armutlu, Ödemiş, Çine, Selçuk, Salihli, Tire, Turgutlu, Koçarlı, İncirliova, Çırpı, Bıyıklı, Gökkaya, Aydın, Ovakent, Karaağaçlı, Armutlu ve ilçe köylerinden katılım gösterecek olan 110 deve sahibinin katılımı bekleniliyor.

Torbalı’daki Deve Güreşi Festivalinin bölgenin en büyük organizasyonu olmasını hedeflediklerini belirten Organizasyon Koordinatörü Nihat Erol “Torbalı’yı müthiş bir deve güreşi ziyafeti bekliyor. Aksaklık yaşanmaması için çalışmalarımızı sıkı tutuyoruz. Katılımdan oldukça memnunuz. 110 devenin kayıt işlemini gerçekleştirdik. Ege bölgesinin 900 yıllık geleneğini yaşatmak yöre halkını mutlu ediyor. Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez geleneklerin yaşatılması gerektiğini düşünerek bizleri görevlendirdi. Ege halkını Torbalı Belediyesi Deve Güreşi Festivali’ne bekliyoruz.” dedi.

Festivale katılan ve derece alan deve sahiplerine Torbalı Belediyesi’nce, birinciye Kaymakamlık, ikinciye başkanlık, üçüncüye ise özel ödüller verilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590