Jandarma 12 Bin 206 Şahsı ve 4 Bin 762 Aracı Sorguladı Foto Galeri: Jandarma 12 Bin 206 Şahsı ve 4 Bin 762 Aracı Sorguladı
İl Jandarma Komutanlığı Asayiş, KOM ve trafik olayları başta olmak üzere vatandaşın huzurunu bozacak her türlü suçun önlenmesi, işlenmiş suçların ortaya çıkarılması, suça karışan ve aranan şahısların yakalanması amacıyla düzenlenen operasyonlarda kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak veya kullanmak, hırsızlık, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma başta olmak üzere çeşitli suçlardan aranan 42 şahıs ile 2 hacizli/yakalamalı araç ele geçirildi. Bu şahıslardan 3’ü tutuklandı.

Trafik denetimlerindeyse 4 araç sürücüsüne ehliyetsiz ve yetersiz ehliyetle araç kullanmaktan işlem yapılırken 17 araç trafikten men edildi. Ayrıca yapılan aramalarda 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet bıçak, 2 adet av tüfeği fişeği, 58 adet sentetik hap ile çeşitli kaçak kazı malzemeleri ele geçirildi.