3 Haziran 2024 Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı Bucakkışla Jandarma Komutanlığı ve KOM Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Bucakkışla köyünde M.B isimli şahsın evinde yapılan aramada; satışa hazır vaziyette (32.2) Gr. Metamfetamin, Kenevir bitkisi tohumu, uyuşturucu hap, (3) adet Ruhsatsız Tabanca, (25) adet Av Tüfeği Fişeği, (19) Adet Tabanca Fişeği, (1) Adet Bıçak, (1) Adet Havalı Tüfek ele geçirildi.

Yine aynı gün Ermenek İlçe Jandarma Komutanlığı Güneyyurt Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Elmayurdu köyünde C.E ve M.K.E isimli şahsıların bahçelerinde ve ikametgahlarında yapılan aramada; satışa hazır vaziyette (216) Gr. Kubar Esrar Maddesi, (150) kök Kenevir Bitkisi ve (1) Adet Ruhsatsız Av  Tüfeği ele geçirildi.

Yakalanan şahıslardan (M.B) ilgili adli işlemler tamamlanmasını müteakip tutuklanarak Karaman M Tipi Ceza İnfaz Kurumuna, (C.E) ilgili adli işlemler tamamlanmasını müteakip tutuklanarak Ermenek M Tipi Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

İlimizde huzur ve güven ortamının devamını sağlamaya yönelik denetimler ile her türlü uyuşturucuyla mücadeleyekararlı ve kesintisiz bir şekilde devam edileceği belirtildi.

12242456351717517919