Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı’nın 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen 2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Judo grup müsabakaları Merkez Spor Salonu’nda düzenlenen açılış töreni ile başladı. Merkez Spor Salonu’nda 2 gün sürecek grup müsabakalarında 8 ilden 97 sporcu Aksaray’da düzenlenecek yarı final müsabakalarına katılabilmek için ter dökecek.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış töreninin ardından müsabakalara geçildi. 34, 38, 42, 46 ve 50 kilo erkeklerde yapılan müsabakalarda sporcuların performansı ise göz doldurdu.

Erkekler kategorisinde 5 sıklette yapılan müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Akgündüz, Judo Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi Gökhan Çelik, Judo Federasyonu Teknik Kurul Üyesi Murat Reis Şengün, Judo Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Üyesi Murat Karaaslan ve judo il temsilcisi Ahmet Ömre Türe tarafından verildi.

Merkez Spor Salonu’nda 2 gün sürecek 2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Judo grup müsabakaları 8 Haziran Perşembe günü yapılacak son gün karşılaşmalarının ardında sona erecek.