Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) firmaların üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu AOSB Kadın Sanayiciler Platformu üyeleri, Zahit Alüminyum San. ve Tic. A.Ş’yi ziyaret etti.

Adana OSB’de faaliyet gösteren firmalarda, kadın girişimci potansiyelini artırmak için kurulan Kadın Sanayiciler Platformunun üyeleri, Zahit Alüminyum’un Yönetim Kurulu Üyesi Elif Balbay Öz’ün konuğu oldu.

Kadın sanayicilere firma hakkında bilgiler veren Elif Balbay Öz, Türkiye’nin en büyük entegre tesisleri arasında yer alan ve Zahit Balbay tarafından kurulan Zahit Alüminyum’un Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde alüminyum profil, kompozit panel ve fotovoltaik panel ürettiğini söyleyerek şunları ekledi:

“Bugün Adana OSB’deki tesislerimizde Aluminance ve Vetrina markaları ile alüminyum profil ile kompozit panel, Solarfield markası ile de gün ışığını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik güneş paneli üretimi gerçekleştiren bir markayız. İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanarak, kamuoyu ile paylaşılan İSO Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu içindeyiz. Aynı zamanda Zahit Alüminyum, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Londra Borsası ELITE Program işbirliğiyle hazırlanan Türkiye’nin en parlak 100 şirketi listesine de girdik. 2013-2016 yılları arasında Türkiye’nin Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GSYH) artış hızının iki katı üzerinde büyüme göstererek ilk 100’e girmeyi başaran Zahit Alüminyum olarak büyümemizi çalışanlarımızın da özverileriyle hız kesmeden sürdürüyoruz.”

Arabuluculuk uygulaması konuşuldu

AOSB Kadın Sanayiciler Platformu Başkanı Ayça Çelik, kadın sanayiciler arasında iletişim ve bilgi paylaşımını arttırmak aynı zamanda firmalarla etkileşim halinde bulunmak için sık sık firma ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ziyaret esnasında 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununun yürürlüğe girmesi ile bireysel veya toplu iş sözleşmesine dayanan işçi veya işveren alacağı ve tazminatı ile işe iade davalarında arabulucuya başvurmanın dava şartı olması konusunun gündeme alınmasının önemini kapsayan ‘Arabuluculuk Yasası ve Uygulanması’ konusu hakkında sunum yapıldı.