Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Karaman İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından; 05 Ocak 2024 tarihinde arasında Ayrancı İlçesi Kıraman İlkokulunda öğrenim gören öğrencilerimize yönelik icra edilen seminer ve bilgilendirme faaliyeti kapsamında;
(137) Öğrenciye “Jandarmanın Tanıtımı”, Kadınlarımıza yönelik “KADES, Aile İçi Şiddet ve 6284 sayılı kanun bilgilendirme semineri icra edilmiştir. Öğrencilerin ve vatandaşlarımızın KADES ve 6284 sayılı kanun ile ilgili soruları cevaplandırılmıştır.”
![](https://karamangundemcom.teimg.com/karamangundem-com/uploads/2024/01/c19b15f2-d452-4daf-b4a2-6adbe7efaefd.jpg)