Kağnıcı: “Ortak Mutabakat Metni Seçim Beyannamesine Dönüştürülecek” Foto Galeri: Kağnıcı: “Ortak Mutabakat Metni Seçim Beyannamesine Dönüştürülecek”

Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) milletvekili aday adaylığını açıklayan Mustafa Cem Kağnıcı, yerel basın ile kahvaltılı programda bir araya geldi.

Düzenlenen programda Kağnıcı, ülke gündeminin yanı sıra Karaman ile ilgili nelere yapacaklarını, ilin sorunları ve bu doğrultuda halihazırdaki sorunların çözüme kavuşması adına nelere yapılması gerektiği hakkında değerlendirmelere bulundu.

Ülke gündeminin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması planlanan genel seçimlere doğru yöneldiğini söyleyen Kağnıcı, “Bildiğiniz gibi büyük bir ihtimal ile 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için ülkenin gündemi artık buna doğru gitmeye başladı Cumhurbaşkanımızın yaptığı son açıklamalarla. Bildiğiniz üzere 26 Aralık tarihinde genel merkezimizin yayınladığı genelgeye istinaden milletvekili aday adayı olacak il başkanlarının istifası istenmişti. Bu nedenle 26 Aralık tarihinde bende gurur ve onurla yürüttüğüm, son 3 yılını geçirdiğim, bundan önceki son 22 yılın 13 yılını yönetici olarak geçirdiğim il başkanlığı görevinden ayrıldım. Daha sonra il yönetimi kendi içerisinde yaptığı seçimle Sayın Ayşegül Yıldız’ı Karaman tarihinde Cumhuriyet Halk Partisinde ilk kadın il başkanı olarak seçtiler, arkadaşımızda görevine devam ediyor. Sizlerle bu toplantıyı hem ülke gündemini değerlendirmek hem Karaman ile ilgili neler yapacağız, neler yapabiliriz, Karaman sorunları nelerdir, bunlarla ilgili karşılıklı istişare yapmak için bir araya gelmeyi düşündü. Onun için bugün buradayız. Bildiğiniz gibi Pazartesi günü Millet İttifakının Ankara’da ortak mutabakat metni açıklaması oldu. Yaklaşık 245 sayfalık bir metin dün internet ortamında da yayınlandı. Bunun üzerinde de hem ulusal basında hem de partilerde hummalı bir çalışma ortaya çıktı.  Bu çalışmanın sonucunda bizde dersimizi çalışmaya başladık. Bunu ilerde seçim dönemi girdiğinde tabi ki millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı da belli olduktan sonra da bu ortak mutabakat metni bir seçim beyannamesi haline de döndürülecek. Sunulan vaatlerin gerçekleştirilme zamanı nasıl yapılacağı daha da netleşecek” dedi.

Sohbet havasında gerçekleşen program basın mensuplarının yönelttiği sorunların yanıtlanmasının ardından sona erdi.