Ziyarette İl Müdürü Serkan Yurdakul tarafından mart ayı koleraktol (kolon) kanseri farkındalık ayı etkinlikleri kapsamında yürütülen faaliyet ve çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Ziyarette 2023 Eylül ayında Aile Sağlığı Merkezinde yaptırdığı tarama sonrasında rahatsızlığı ortaya çıkan ve tedavisine başlanan İsmail Erkocaoğlu, hastalık tespit edildiği andan itibaren tedavisine başlandığını belirterek erken teşhisin önemli olduğunu söyledi.

Herkese testleri yaptırmaları konusunda tavsiyelerde de bulunan İsmail Erkocaoğlu, hastalığın erken teşhisinde ve tedavi sürecinde gösterdikleri ilgi ve emeklerinden dolayı tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Hastalıkların tedavisinde erken teşhisin önemine vurgu yapan Vali Engin Sarıibrahim; “Sağlık kuruluşlarımızdaki önleyici sağlık hizmetlerine, önleyici sağlık taramalarına diyabet, kilo, şeker taramalarına herkesin katılmalarına arkadaşların özen göstermesini, özellikle meme kanseri, kolon kanseri, rahim ağzı kanseri gibi hastalıklarda önden yapılan testlerde herkesin duyarlılık göstermesini istiyoruz. Bu anlamda sağlık ocaklarımızın, hastanelerimizin 7 gün 24 saat hizmette olduğunu ifade etmek istiyorum. Hem canların bizimle kalması hem kamu kaynaklarının daha doğru ve iyi kullanılması, hem de daha hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti sunulması adına İsmail Bey çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Allah sağlık sıhhat versin. Bu arada bütün sağlık çalışanlarımızın verdikleri emekler için çok teşekkür ediyoruz. “ dedi.