banner464

Vergili’den Milletvekili Açıklaması

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelerek MHP Kongreleri başta olmak, 2015 yılında yapılacak seçimler ve Belediye çalışmaları ile ilgili olarak gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.Karabük...

Vergili’den Milletvekili Açıklaması

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelerek MHP Kongreleri başta olmak, 2015 yılında yapılacak seçimler ve Belediye çalışmaları ile ilgili olarak gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.Karabük...

23 Aralık 2014 Salı 12:57
49 Okunma
Vergili’den Milletvekili Açıklaması
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, gazetecilerle akşam yemeğinde bir araya gelerek MHP Kongreleri başta olmak, 2015 yılında yapılacak seçimler ve Belediye çalışmaları ile ilgili olarak gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, MHP’nin kongre süreçlerine müdahil olduğu konusundaki soruya, “ Milliyetçi Hareket Partisinin kongrelerine benim müdahil olmamdan daha doğal bir şey olacağını sanmıyorum. Ben bu partinin bir parçasıyım. Bazıları müdahil olur veya olmaz diye kendi aralarında yorum yaparlar ama bizde önümdeki seçimleri düşünerek, müdahil olmaya veyahut da bunların içerisindeki arkadaşlara tavsiyelerde bulunmak bizim en doğal hakkımızdır. Bizim amacımız önümüzdeki milletvekilleri seçimlerinde Karabük’ten mutlak bir milletvekili çıkartmak istiyoruz. Bu yüzdende mümkün olduğu kadar arkadaşlara tavsiyelerde bulunacağız. Teşkilatlarımızın birlik içerisinde hareket etmelerini sağlamaya çalışacağız. Birlik, beraberlik ve bütünlüğü korumaya çalışacağız” diye cevap verdi.

TEK AMACIM MHP’NİN KARABÜK’TE POTANSİYELİNİN ARTIRILMASI

“Kamuoyunda Milliyetçi Hareket Partisi Rafet Vergili’ye göre dizayn ediliyor? şeklindeki soruyu ise Vergili “ O şekilde düşünen arkadaşlarımız çıkacaktır bunlar doğaldır. Rafet Vergili kendini partiye göre dizayn ediyor ve yahut da parti Rafet Vergili’ye dizayn ediliyor denilebilir. Şunun bilinmesinde fayda vardır, bunu partimizin içerisinde partimizin geleceği için mücadele eden arkadaşların dışında, başka partilerde zaman zaman görev almış, tekrardan Milliyetçi Hareket Partisine gelmiş arkadaşlarımızın da bu düşünce içerisinde olması gayet doğaldır. Benim tek amacım tek düşüncem Milliyetçi Hareket Partisinin büyümesi ve partimizin Karabük’te potansiyelinin artırılmasıdır. Arkadaşlarımız bizi, bizde arkadaşlarımızı her zaman kabul ediyoruz” diye yanıtladı.

ADAYLIK İÇİN KONUŞMAM DAHA ERKEN, VERİLMİŞ SÖZLER VAR

Kamu oyunun merakla beklediği Rafet Vergili milletvekili adayı olacak mı şeklindeki soruya ise Vergili, sürecin daha erken olduğunu belirterek “Şu anda bununla ilgili konuşmak daha erken, seçimlere yaklaşık 7 ay gibi bir süre var. Benim şimdiden milletvekili adayıyım diye bir düşünce ortaya koymamın ben doğru olduğunu sanmıyorum. Daha yeni bir seçimden çıktık. Karabük halkına vermiş olduğumuz sözler var. Bunları yerine getirmek için elimizden geldiği kadar çalışıyoruz. Önümüzde ki süreç neyi getirir onu bilemeyiz” dedi

ÜÇ AYDIR İLLER BANKASINDA DOSYAMIZ BEKLİYOR

Muhalefet Belediye Başkanı olarak hükümet kanadından yapılacak işler konusunda sıkıntı çekiyor musunuz şeklindeki soruya Vergili, “Yapacağımız projeler ile ilgili bizim hiçbir sıkıntımız yok. Geçtiğimiz beş yıl içerinde hiçbir devlet kurumundan hiç kimseden farklı bir yaptırım görmedik. Ama şu günlerde bazı dosyalarımız bekleyeme başladı. Geçtiğimiz beş yıllık dönemde İller Bankasında hiçbir dosyam beklememişti. Fakat 3 aydan bu tarafa İller Bankasında bekleyen dosyalarımız var. Şu zamanlarda bir kurum müdürü ile konuşurken bir hayli çekindiklerini görüyoruz. Karabük milletvekillerinin talimat vermesini beklediklerini hissediyoruz. Projelerimizle ilgili sıkıntımız yok. Üç veya 6 ay bekler fakat mutlaka bu projelerimiz hayata geçer” diye cevap verdi.

ADAYIMIZI TEŞKİLATLARIMIZLA BİRLİKTE BELİRLERİZ

Seçim döneminde belirlenecek adayın nasıl olacağı yönde bir soruya ise, Başkan Vergili “ Öyle bir şey olur mu, aday belirlemesi ilçe teşkilatları ile birlikte genel merkez ile birlikte görüşülür o şekilde belirlenir. İl teşkilatı hiç akla gelmeyecek bir aday bulduğu zaman biz buna karşımı çıkacağız. Sadece benim değerlendirmen diye bir söz konusu asla olamaz. Kim aday olursa olsun teşkilatlarla görüşülüp iyi bir şekilde değerlendirerek adayımızı bu şekilde belirlememiz lazım. Bu şekilde belirlersek bizde seçimlerde iddialı oluruz. Biz iddialı olacaksak hep birlikte adayımızı belirlememiz lazım. Eğer genel merkezimiz bir aday gösterirse bizde en iyi şekilde çalışırız” dedi.

MALİ SIKINTISI OLMAYAN TEK BELEDİYEYİZ

Karabük Belediyesinin mali sıkıntısının olmadığını da anlatan Vergili, “Karabük Belediyesinin parası hiçbir zaman bitmedi. Karabük Belediyesinin kasasında para var mı yok mu diye hiç kimsenin konuşmasına gerek yok. Zaten iktidar partisi şu anda istediği gibi Sayıştay müfettişlerinden raporlarını alıyorlar biliyorlar da. Türkiye’de mali sıkıntısı olmayan tek belediye Karabük Belediyesi. Karabük halkının huzur ve rahatı için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Tüm mahallerimize doğal gaz verildi. Asfalt işimiz 2015 yılında bitecek. Kanyon ile ilgili çalışmalarımız başladı. Önümüzdeki günlerde Safranbolu Belediye Başkanımız ile gerekli görüşmeleri yapacağız. Kent Meydanına oturma gurupları koyduk. Çocuklarımız için lunapark yapacağız. Kartaltepe’ye yapacağımız köprünün yapım ihalesi yapıldı. Dört ay içerisinde bu köprü tamamlanacak” dedi.

Yorumlar