Peygamber efendimizin "Sizin hayırlınız, kadınlarına hayırlı olan, iyi davranandır. (Müslim, Birr 149) Hadis-i Şerifi ile başlayan Karakaş'ın mesajı şöyle:

"Peygamber efendimiz buyuruyor ki 'Sizin hayırlınız, kadınlarına hayırlı olan, iyi davranandır.' Kadın toplumun direği, gelecek nesillerin temel taşıdır. Her nesil bir temel üzerine inşaa edilir. Temel ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa üst yapının direnci o kadar yüksek olur. Çocuklarımızı, geleceğimizi eğiten onu şekillendiren kadınlarımız hiç şüphe yok ki en iyiyi, en güzeli hak ediyor. Bu bağlamda kişiliği ve hayatıyla yol gösteren, azim, inanç ve fedakârlıklarıyla ilham veren ve varlıklarıyla değer katan kadınlara teşekkür etmeyi bir borç biliriz. Sahip olduğu özelliklerin farkında ve bu potansiyelini; iyinin, güzelin, faydalı ve doğru olanın gerçekleşmesi için kullanan kadın; dünyayı imar eder, medeniyeti inşa eder, toplumu ihya eder. Kadının eğitimini, sağlığını, sosyalleşmesini ve üretime katılmasını sağlamak, bunların önündeki engelleri kaldırmak, aslında hem bireye hem de topluma yapılan en büyük yatırımdır. Bundan dolayı her kadın ailesine, topluma bir şeyler katar.

Kadının ihmal edildiği haklarının gasp edildiği şiddete ayrımcılığa sömürüye istismara maruz kaldığı bir toplumun sağlıklı gelişebilmesi mümkün değil. Bu yüzden bizim inancımız kadına en büyük değeri vermiştir. Bu yüzden de cennet annelerin ayaklarının altına serilmiştir. Biz bugün bunu ancak ahlak ve maneviyat değerlerimizi ihya ederek toplumsal yapımızı koruyacağımıza inanıyoruz. Bunu sağlamak için de aile yapımızı güçlendirmemiz hususunda vurgu yapmayı bir vazife görüyoruz.

Emeğin, merhametin ve fedakârlığın timsali; akılları, vicdanları ve sevgi dolu yürekleri ile dünyamızı güzelleştiren, bulundukları her yeri daha yaşanabilir kılan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum."