Karakaş, “Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın üyesi olarak emekli olmuş işçi kardeşlerimiz başta olmak üzere, yaşlılık aylığı bağlanan tüm emeklilerimizi HAK EMEK-DER derneğine üye olması için çağrı yapıyor, tüm emeklilerimizi HAK EMEK-DER çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz” dedi.

“İŞÇİ EMEKLİLERİNDEN YOĞUN BİR TALEP VAR”

İl Başkanı Karakaş, her yıl HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımıza üye binlerce işçinin emekli olduğunu, sadece EYT düzenlemesi ile HAK-İŞ’e üye 30 binin üstünde işçinin emekli olduğunu belirterek; emekli olan işçilerin HAK-İŞ Konfederasyonu gibi hak ve emek mücadelesi veren, taleplerini net şekilde dile getiren bir çatı altında toplanma konusunda yoğun bir talebin söz konusu olduğunu vurguladı. 

“HAK-İŞ OLARAK MÜCADELELERİNİ DESTEKLEYECEĞİZ”

Karakaş, “Bu talebin karşılanması konusunda arkadaşlarımız sorumluluk aldılar. Bu sorumluluklardan dolayı kendilerini tebrik ediyorum. İşçi ve Bağ-Kur emeklilerimizin ciddi sorunları var. Bu sorunların çözümü için derneğimiz gereken mücadeleyi gösterecektir. HAK-İŞ olarak, biz de bu mücadelede sorunlarının çözümü konusunda çabalarını destekleyeceğiz” diye konuştu.

Tarihi bir adım atılarak kurulan derneğin önemli işlere imza atacağına güveninin tam olduğunu ifade eden Karakaş, HAK-İŞ teşkilatının tamamının bu mücadeleye destek vereceğinin altını çizdi.

Emeklilerin emekli maaşları, intibak yasası, aylık bağlama oranları başta olmak üzere pek çok sorunları olduğunu dile getiren Karakaş, bu sorunların çözümü noktasında işbirliğinin gerçekleştirileceğine vurgu yaptı.

İntibak yasası ve yaşlılık aylığının bağlanması konusunda sorunların çözülmesi adına HAK-İŞ’in yıllarca itirazda bulunduğunu ifade eden Arslan, kurulan dernek ile en kısa sürede sorunların çözümü için yoğun bir çalışma yapılması gerektiğini, bu çalışmalar gerçekleştirilirken de HAK-İŞ’in sürece tüm imkanları ile destek vereceğini ifade etti.

“TÜM HAK-İŞ TEŞKİLATIMIZA ÇAĞRI YAPIYORUZ”

İlerleyen günlerde Konfederasyonumuza bağlı Emekli sendikasının da kurulacağının müjdesini veren Karakaş, tüm HAK-İŞ teşkilatına çağrıda bulunarak “Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın üyesi olarak emekli olmuş işçi kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm yaşlılık aylığı bağlanan emeklilerimizi HAK EMEK-DER derneğine üye olması için çağrımızı yapıyoruz” dedi.

Karakaş, tüm emeklileri derneğe üye olmak için Hak-İş Konfederasyonu İl Başkanlığı binasına beklediklerini söyledi.