Karakaş: “Usta Yok Usta! Foto Galeri: Karakaş: “Usta Yok Usta!

Saadet Partisi Karaman Belediye Başkanı adayı Mehmet Karakaş projelerini açıklamaya devam ediyor.

Karakaş, Karaman'ı yalnız Türkiye'ye değil tüm dünyaya tanıtmak için gereken çalışmaları yapacaklarını ifade ettiği açıklamasında Karaman'ın sahipsiz olduğunu vurguladı.

Karakaş açıklamasında "Karaman il olalı 35 yıl oldu. Ancak hala Konya-Karaman olarak biliniyor. Rahmetli Mahmut Tuncer'in bir şarkısı vardı. '...yağın var mı? Var. Unun var mı? Var. Şekerin var mı? Var. Ne duruyorsun helva yapsana...' baktığımız zaman Karaman'ın tarihi var mı? Var. Sanayisi var mı? Var. Tarımı var mı? Var. Kültürü var mı? Var. Peki neden hala tanınmıyor? Çünkü ustası yok ustası. Evet Karaman'ın herşeyi var, bir denizi bir de Millî Görüş belediyeciliği yok 35 yıllık vilayetlik döneminde. Karaman 35 yıldır sahipsiz. Öyle ki birileri gelip Karamanımızda Yunus Emre Eskişehirlidir diyebiliyor...

Değerli hemşehrilerim yönetimimizde Karaman Tanıtma Komisyonu kuracağız. Bu komisyonda tarih, kültür, tarım, sanayi, bilim, ilim, spor gibi alanlardan temsilciler olacak. Yıllar önce kurulmuş ancak hiç bir yöneticinin kıymetini bilemediği KARTAP(Karaman Tanıtma Platformu) ile birlikte Karaman tanıtımı için çalışacağız. İstişare ile Karaman için en iyi organizasyonları yapıp Karaman'ımızı beraber tanıtacak, beraber büyütecek, beraber yöneteceğiz. Karaman'a denizi getiremeyiz belki  ama bu şehre Millî Görüş belediyeciliğini getirebiliriz. Bu şehri hep beraber yönetebiliriz." ifadelerine yer verdi.