Yerel seçimlere sayılı günler kala kent geleninde Karaman Belediye başkanlığı için yarışacak adaylar vaatlerini açıklamaya devam ediyor.

Başkan olarak seçilmesi halinde vatandaşları faiz derdinden kurtaracak projesinin tanıtımını videolu şekilde açıklayan Saadet Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Mehmet Karakaş, “Merhem 70” adlı projesinin borcu olanlara dermen olacağını vurguladı.

Sosyal belediyeciliği makarna ve un dağıtmaktan öteye taşıyacaklarını dile getiren Karakaş açıklamasında, “Kıymetli Karamanlılar. Şimdi sizlere Merhem 70’i tanıtacağım. Kardeşlerim insanlarımızın en teme sorunu ekonomi. Bir yandan hayat pahalılığı ile mücadele eden vatandaşımız bir yandan faiz ödemek zorunda kalıyor. Bizim faize bakışımız nettir. Faiz Allah’a ve resulüne savaş açmaktır. Biz, insanımız gücüğümüz yettiğince bu beladan kurtaramaya çalışan bir topluluğuz. Kıymetli hemşerhilerim, kerdi kartı borcunun 20 bin lirasını ödeyemeyen bir kimsenin borcuna bir sonraki ay yaklaşık bin TL ekleniyor. Asgari ücret üzerinden hesap edersek yaklaşık iki günlük ücret, alın teri yok olup gidiyor. Biz sosyal belediyeciliği makarna, yağ ve un dağıtmaktan öteye taşıyacağız. Belediyenin öncülüğünde Merhem 70 Vakfını kuracağız. Bu vakıf hayırsever insanımızın da desteğiyle ihtiyaç sahibi öncelikli olacak şekilde kredi kartı ve kredi borcunu ödeyecek. Vatandaşımızın ödenen tutarı faizsiz ve ödenebilir taksitler halinde vakfa geri ödeyecek. Böylece bir Müslümanı faiz belasında kurtarmak için bağış yapan hayırsever, birçok Müslümanın bu beladan kurtulmasına sebep olacak” dedi.

"İNSANIMIZIN EMEĞİNİ FAİZ BELASINA KAPTIRMAYACAĞIZ"

Konuşmasının devamında vatandaşlarının emeğini faize kaptırmayacaklarının altını çizen Karakaş şu ifadeleri kullandı:

“İnsanımız emeğini faize kaptırmayacak. Faize ödeyeceği parayla ihtiyaçlarını gidererek Karaman ekonomisine katkıda bulunacaktır. Sosyal belediyecilikte hedefimiz insanımızın derdine merhem olmak, fakirliği ortadan kaldırmak ve bunu hep beraber başaracağız. Milli Görüş belediyeciliğinde yüzler gülecek, umutlara yeşerecek.”