Engelli vatandaşların başkalarına ihtiyaç duymadan toplumsal yaşama katılabilmeleri, kamu kurum ve kuruluşlarında daha rahat ulaşımı ve hizmet alabilmelerine yönelik Karaman Valiliği tarafından oluşturulan Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonunca yapılan denetimler sonucunda erişilebilir olduğu belirlenen Karaman Adliyesi, Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazandı.

Komisyon tarafından 04 Ocak 2023 tarihinde denetimi gerçekleştirilen Karaman Adliyesine belgesi düzenlenen törenle verildi.

Gerçekleştirilen törende Karaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Çakır, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan’a Karaman Adliyesi hizmet binası için hazırlanan Erişilebilirlik Belgesini takdim etti.

Karaman Adliyesi, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünden sonra kentteki Erişilebilirlik Belgesine sahip ikinci kamu kuruluşu oldu.

Düzenlenen törene, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan ile Karaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Çakır’ın yanı sıra Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu üyelerinde katıldı.