Karaman Akademi Basketbol Ailesi Kahvaltıda Buluştu Foto Galeri: Karaman Akademi Basketbol Ailesi Kahvaltıda Buluştu

Karaman’da basketbol altyapısının önemli yapı taşlarından biri olan ve Başantrenör Coşkun Beyaz gözetiminde 2006 yılında 12 Dev Adam, 2013 yılında Tofaş Basketbol spor okulu olarak Karaman’a hizmet veren basketbol spor okulu yoluna Karaman Akademi Basketbol Spor Kulübü olarak devam etme kararı aldığını açıkladı.

Bir otelde düzenlenen lansman programında sporcu ve ailelere kulübün yeni yüzü ve hedefleri tanıtıldı. Programda ayrıca Prof. Dr. Sefa Şahan Birol ve Diyetisyen Meryem Erdem tarafından sunum gerçekleştirildi.

Programda konuşan Başantrenör Coşkun Beyaz, “2006 yılında çıktığımız bu yola artık Karaman adı ve markası ile devam etmek istiyoruz. O yüzden aldığımız bu karar ile ekibimiz ile birlikte gurur duyuyoruz. Çünkü biz artık Karaman’ı temsil etmek istiyoruz ve gittiğimiz her yarışmada Karaman adı ile mücadele etmek istiyoruz. 2006 yılından bu yana aynı hırsla ve hevesle yolumuza devam ediyoruz. Bu zaman diliminde çok şey başardığımıza inanıyoruz ama Karaman adına yapacağımız daha çok iş var. Bu yüzden birlikte çalıştığımız antrenör arkadaşlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Çocuklarımızın Gelişimine Önem Veriyoruz

Programda konuşmalarına pedagojik formasyonun önemine de değinen Beyaz, “Bizimle birlikte çalışan antrenör arkadaşlarımızın özellikle pedagojik formasyonunun olmasına önem verdik. Çünkü bizim işimiz çocuklarla. Onların gelişimi ve onlarla iletişim bizim için çok önemli. Ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışma programımızı zaten bu kriterler doğrultusunda yapıyoruz ve sporcularımızın gelişimini bire bir takip ediyoruz. İnşallah ilerleyen süreçlerde de çok güzel projelerimizi hayata geçirmek istiyoruz. Hayata geçireceğimiz bu projelerle ilimizde spor kültürüne ve basketbola katkı sağlamak istiyoruz. Tabi bu zaman gerektiren bir süreç ve biz ekip arkadaşlarımız ile birlikte bu süreci en iyi şekilde değerlendirerek gerekli adımları atacağız” diye konuştu.

Program, Prof. Dr. Sefa Şahan Birol’un ‘Boş zaman, aile ve spor’ ve Diyetisyen Meryem Erdem’in ‘Genç sporcularda beslenme’ konularında yapılan sunumların ardından sona erdi.