Yılmaz'ın mesajında, İslam âlemine sağlık, birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. Mesajında ayrıca üç ayların dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günler olduğunu vurgulayan Yılmaz, Regaib Kandili'nin manevi bir fırsat olduğunu ifade etti.

Yılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır”. 
Mesajında rahmet ve merhamet kapılarının bu özel gecede ardına kadar açıldığına vurgu yapan Yılmaz, bu gecenin sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine, kardeşlik ve beraberliğin güçlenmesine katkı sağlaması için dua edilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua etme çağrısında bulundu.

Yılmaz, mesajını şu şekilde tamamladı: “Bu vesileyle aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Kandili’ni kutluyor, bu mübarek gecenin ve üç ayların Müslümanların birlik ve dirliğine; insanlığın sağlık, hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.”