Karaman Bilim ve Sanat Merkezi “YAZIYOR” Foto Galeri: Karaman Bilim ve Sanat Merkezi “YAZIYOR”

Karaman Bilim ve Sanat Merkezinde Kurum Müdür Yardımcısı Fatih GÜLŞİN tarafından açılan Yazarlık Atölyesinde “Yazarsan YAZARSIN” sloganıyla yola çıkan öğrenciler hayal güçlerini yazma becerileriyle birleştirerek danışman öğretmenleri Fatih GÜLŞİN’in de yönlendirmeleriyle birbirinden farklı beş hikâye kitabı çıkardılar.

Atölye öğrencilerinden Hatice Sare KARAOSMANOĞLU “Kaybolan Kediler”, Nursima ÖZTÜRK “Yıldızların Dansı”, Ömer Rahmi Koç “Padişahın Kayıp Atı”, Zeynep Reyyan ESER “Uzay Macerası” ve Beyza Eslem IŞIK “Zararın Neresinden Dönersen Kârdır”  isimli hikâye kitaplarını yayımladılar.

Atölye boyunca okuduğunu anlama çalışmaları, kelime dağarcığını geliştirici etkinlikler ile deyim ve atasözleri çalışmaları yapan ve öykü yazma teknikleri kazanan öğrenciler kendi belirledikleri konularda oluşturdukları hikâye çalışmalarıyla mutlu sona ulaştılar. Resimlemeleri yapay zekâ kullanarak gerçekleştiren danışman öğretmen Fatih GÜLŞİN; “Çok keyifli bir süreç yaşadıklarını, her öğrencinin birbirinden bağımsız hikâyelerini çeşitli deyim ve atasözleriyle zenginleştirdiklerini ve ortaya zevkle okunan beş farklı hikâye çıktığını belirtti. Ayrıca geçen yıl da yine atölye öğrencisi Beyza Eslem IŞIK çıkardığı “Okullu Kedicik” adlı hikâye kitabından sonra ikinci kitabını da çıkarmış oldu. Bu da gösteriyor ki öğrencilerimiz kazandıkları becerileri üstüne koyarak devam ettirmektedirler. Bizleri sevindiren en önemli unsur bu. İnanıyorum ki öğrencilerimiz çok daha güzel ve fazla sayıda kitap yazmaya devam edeceklerdir. Bunun kurumumuzda bir gelenek haline geleceğine inanıyorum” dedi.