Karaman Çocukların Cıvıltısıyla Şenlendi Foto Galeri: Karaman Çocukların Cıvıltısıyla Şenlendi
Kutlamalar Cumhuriyet Parkındaki Atatürk Anıt’ına çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden çelenk sunma programı günün anlam ve önemini anlatan konuşmaların ardından sona erdi.

Çelenk sunma programının ardından kutlamalara Kemal Kaynaş Stadyumunda devam edildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarla devam etti.

Kent genelindeki okullarda eğitim gören öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteri ve oyunlarla şenlenen kutlamalarda veliler de o anları cep telefonu kameralarına kaydederek ölümsüzleştirdi.

Kemal Kaynaş Stadyumu adeta çocukların cıvıltısıyla şenlenirken miniklerde bayramlarını coşkuyla kutlamanın keyfini yaşadılar.

UZUN BİR ARANIN ARDINDAN DOLUP TAŞTI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı uzun bir süredir programına ev sahipliği yapmayan Kemal Kaynaş Stadyumunu adeta dolup taştı. Vatandaşlar, hazırlanan programı izlemek için Kemal Kaynaş Stadyumunu doldurdu. Vatandaşlar kutlamaları yoğun ilgiyle takip etti.

Programa, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Alkan, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.