Yaklaşık 10 gündür ATV ekranlarında işlenen Mevlüt Ozan Atlar dosyasında her gün yeni iddialar ortaya atılırken anne Ayşe Atlar, ayrı yaşadığı eşi Mehmet Atlar’ın oğlunu öldürmüş olabileceğini söylemişti.

Anne Ayşe Atlar, 11 yıldır kayıp olan oğlunun sürekli alkol alan ve şiddet uygulayan baba Mehmet Atlar tarafından daha önce tüfekle vurulduğunu da söyleyip yıllardır haber alamadığı evladını babasının öldürmüş olabileceğinden şüphelendiğini dile getirmişti.

Bu iddialar üzerine baba Mehmet Atlar’da programa katılarak kendisine iftira atıldığını belirterek “Eşime ve çocuklarıma bir fiske bile vurmadım” diyerek kendini savunmuştu.

Mevlüt Ozan Atlar’ın ablalarından Ümmüye Atlar ise programda küçükken yaşadığı travmaları anlatarak “Annemi boğuyordu. Mevlüt’ü mahkemenin kapısında indiririz dediğini duydum. Mevlüt’ün diz kapaklarını kıracağım, ahıra bağlayıp orada bakacağım dediğini duydum ” diyerek babasını suçladı.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında yer alan bu iddiaları ve yayını ihbar kabul eden Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla hem Karaman Emniyet Müdürlüğü, hem de Karaman Jandarma Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.