2. Lig Kırmızı Grup 31. Hafta müsabakasında temsilcimiz Karaman FK grubun alt sıralarındaki rakibi Arnavutköy Belediyespor ile İstanbul deplasmanında karşı karşıya geldi.

Play Off umudu ile puan ve puanlar almak için saat 14’te başlayan karşılaşmanın başlaması ile birlikte 1. Dakikada ev sahibi Arnavutköy’ün atağında Ömer Faruk Ermeç’in attığı gol ile maçın başında 1-0 öne geçirdi.

Düşme hattından kurtulmak isteyen ve maça daha istekli ve daha atak görünen ev sahibi Arnavutköy, 24. Dakikada Cerem Talha Dinçer’in attığı gol ile skoru 2-0’a getirdi.

Bu golden sonra morali bozulan Karaman FK’nın pas hataları ve zayıf ataklarına karşı ev sahibi Arnavutköy’ün tehlikeli atakları dikkat çekerken, 32. Dakikada geliştirdikleri atak ile Aykut Yakut’un golü ile skor 3-0’a geldi.

Arnavutköy 3 farklı galibiyet ile çok rahat oyun kontrolünü eline alarak ataklarını sürdürürken 45+1. Dakikada ilk golün sahibi Ömer Faruk Ermeç ile bulduğu gol ile skoru 4-0’a getirdi ve maçın ilk yarısı da bu skor ile sona erdi.

İlk yarının bitimi ile Karaman FK Sosyal Medya sayfasından ilk yarı skorunun 4-0 olduğunun açıklanması ile çok sayda taraftar grubun zayıf takımından ilk yarıdaki 4-0’lık mağlubiyete büyük tepki gösterdiler.

İkinci yarıya Kaleci Hayrullah’ın yerine Yedek Kaleci Baran Güler ve Ahmet Karademir’in yerine de Anıl Gözütok değişikliği ile başlayan Karaman FK, 47. Dakikada geliştirdiği atak ile İbrahim Can Köse’nin attığı gol ile skoru 4-1’e getirdi.

Bu gol ile umutlanan Karaman FK daha kontrollü bir oyun ortaya koyarken geliştirdiği ataklardan sonuç almadı ve 70. Dakikada ev sahibi Arnavutköy atağında Kerem Kılıç’ın golüne engel olamadı ve skor 5-1’ geldi.

Karşılaşmada karşılıklı ataklarla taraflar gol ararken 81. Dakikada gelişen Karaman FK atağında Artun Akçakın’ın attığı gol ile skor 5-2’ye geldi.

Bu dakikadan sonra karşılaşmada başka gol çıkmayınca Karaman FK İstanbul deplasmanından 5-2’lik farklı bir mağlubiyet ile puansız dönerken 38 puanla grupta 12. Sıraya geriledi.

Karaman FK’nın 2 haftadır üst üste mağlubiyeti, özellikle de alt sıradaki Arnavutköy’e farklı mağlubiyeti Play Off ümitlerini de bir anlamda bitmesine neden oldu.

Karaman FK bu hafta sonu İlimizde Ankara temsilcisi Etimesgut Spor ile karşılaşacak.