“Son günlerde takımımızın saha içerisindeki iyi mücadelesinin ve elde edilen olumlu neticelerin aksine saha dışında gelişen ve kamuoyunu gereksiz bir şekilde meşgul eden durumlar hakkında bir açıklama yapma gerekliliği hasıl olmuştur.
KARAMAN FK SİYASET ÜSTÜDÜR, BU KONUMUNDAN TAVİZ VERMEYECEKTİR”
Karamanımızın en önemli markası olan ve güzide şehrimiz için değer yaratma hedefi ile 2. Lig Kırmızı grupta mücadelesini sürdüren Karaman Futbol Kulübü Şehrimizin tüm paydaşları ile etkin ve etkili iletişimini her zaman olduğu gibi sürdürmektedir. 
Ortak gayelere sahip olduğumuz, şehrimizin sosyal yaşamına ve geleceğimiz olan gençlerimizin gelişimine katkı sunan tüm kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partiler ve diğer sivil toplum örgütleri ile her zaman karşılıklı görüş alışverişi içerisinde olan kulübümüzün bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her siyasi partiye ve diğer sivil toplum örgütlerine eşit uzaklıkta olacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır.
KARAMAN FK OLARAK HERKESE SAYGI DUYUYORUZ, AYNI SAYGIYI DA BEKLİYORUZ
Herkes farklı görüşlere sahip olabilir, olması da gayet doğaldır. Karaman FK. olarak tüm görüşlere ve tercihlere saygı duymaktayız. Ancak Karaman FK.'nın adı ve kürsüsü kişisel görüşlerin ifade yeri olamaz, olmamalıdır.
Karaman FK. tüm hemşerilerimiz ve taraftarlarımız için siyaset üstüdür, siyasetin dışındadır. Bu nedenle, Karaman FK. Yönetimi olarak, tüm paydaşlarımızdan ve taraftarlarımızdan görüşlerini paylaşırken birbirimizi kırmaktan kaçınmalarını, Karaman FK’yı zor durumda bırakacak tutumlardan uzak durmalarını özellikle istirham ederiz. Unutmayalım bir başka Karaman Futbol Kulübü daha yok.
KARAMAN FUTBOL KULÜBÜ’NÜN SAHİBİ KARAMAN HALKIDIR
Son olarak, defaatle ifade ettiğimiz gibi, Karaman Futbol Kulübü dernek statüsü ile faaliyetlerini sürdürmekte olup hiçbir kimsenin, hiçbir şirketin, hiçbir vakfın, hiçbir ailenin ya da farklı bir grubun uhdesinde değildir. Karaman Futbol Kulübü yalnız ve ancak Karaman Halkınındır. “