Süper kupa karşılaşmasının iptal edilmesinin ardından 2. Ligdeki temsilcimiz Karaman Futbol Kulübü maçın Karaman'da oynanmasını talep etti.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Kapımız Açıktır Girene, Soframız Helaldir Yiyene. Cumhuriyetimizin 100. yılında oynanacak Süper Kupa finalini, uygun bir tarihte, Atatürk'ün Ata Yurdu'nda, Türkiye'nin en yeni stadında oynamak üzere, bütün Türk Halkını bayraklarıyla beraber Türk Dilinin Başkenti Karaman'a bekliyoruz" dendi.

TFF, Galatasaray ve Fenerbahçe Kulüplerinden yapılan ortak açıklamada, "Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir. Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz" dendi.