Karaman FK’nın Kupası Büyük Sevinç Yaşattı Foto Galeri: Karaman FK’nın Kupası Büyük Sevinç Yaşattı

13 Haziran Salı günü başkent Ankara’daki Eryaman Stadyumunda oynan TFF 3. Lig play-off finalinde Armoni Alanya Kestelspor ile karşı karşıya gelen temsilcimiz Karaman Futbol Kulübü, rakibini 2-1’lik skorla mağlup ederek TFF 2. Lig’e yükselmeyi başardı.

Kupayı Karaman’a getiren kırmızı-beyazlı ekibin yöneticileri tarafından elde edilen başarıyı kutlamak için kupa töreni organize edildi.

Kutlamalar ilk olarak Karaman Futbol Kulübünün konakladığı Bayrakçı Otel önünde yapılan konvoy ile başladı. Takımı otobüsünde kupa ile şehir turu atan futbolcular ile kulüp yöneticilerine yüzlerce vatandaş araçlarıyla eşlik etti. Kentte şarkılar ve marşlarla tur atan futbolcular vatandaşların büyük sevinci ve tebrikleriyle karşılaştı.

Düzenlenen konvoyun ardından Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki konser programına geçildi.

Kulüp Başkanı Süleyman Han, Onursal Başkan Mehmet Ali Han ve Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un konuşmalarıyla başladı.

Kulüp başkanı Süleyman Han konuşmasında, “Birlikte başardık. İnşallah daha güzel günler göreceğiz, hepinize teşekkür ediyor tebrik ediyorum” dedi.

Onursal Başkan Mehmet Ali Han ise, “Ne kadar şükür etsek azdır nereden nereye. Bundan bir yıl önce düşme hesapları yaparken, son 4 maçımızı almasak düşecektik amatör lige bugün elhamdülillah ligde kaldık ondan sonrada hep beraber 2. Lige yükseldik. Hepimizin büyük emekleri var Allah sizlerden razı olsun. Biz ilk geldiğimiz günden itibaren biz dedik ki bize sadece Karaman halkı lazım gerisini biz çözeriz dedik.  Elhamdülillah Karaman halkının yakınlığını kalbimizde hissediyoruz. Çocuklarımızın sevgisini kalbimizde hissediyoruz. Annelerimizin babamlarımızın dualarını hissettik yanımızda. İnşallah bu dualarla böyle bir şehirde altında Mevla’naların yattığı neler geçti bu şehirden neler geçti. Bunların hürmetine inşallah bizim Karaman’ımız daha yüksek yerlere layıktır. Yeter ki biz birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Allah’ın izniyle ben bu halka güveniyorum bu temiz topluma güveniyorum bu toplum daha güzel yerlere gelecek hiç kimse şüphe etmesin. Çünkü biz birliği beraberliği sağladığımız sürece hiçbir engel Karaman Futbol Kulübünün önüne engel olamaz” şeklinde konuştu.

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun da, “Uzun meşakkatli bir süreçti. Zaman oldu üzüldük zaman oldu sevindik zaman oldu stresli anlar geçirdik ama kıymetli hemşehrilerim, Karamanlı gençler sevgili taraftarlarımız sizlerin destekleriyle bütün Karaman’ın duasıyla sevgisiyle desteğiyle elhamdülillah sezonun sonunda bizlerde mutlu sona ulaştık. Karaman Allah’ın izniyle daha güzel yerlere gelecek” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından futbolcular ve taraftarlar alınan kupa ile fotoğraf çektirdiler. Fotoğraf çekiminin ardından Hüseyin Selvi orkestrası sahne alarak aldı. Akabinde ise Karaman’ın yerel sanatçılarından Gizem sahne alarak Karamanlılara unutamayacakları bir akşam yaşattı.

Programa, Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, kulüp yöneticileri, teknik heyet, kulüp çalışanları, futbolcular ile aileleri ve vatandaşlar katıldı.