Karaman Gençlik Kulübü Derneği ve Fransa’da faaliyet gösteren AMSED (Association Migration, Solidarité et Échanges pour le Développement), Yunanistan’da faaliyet gösteren Solidarity Tracks ve Italya’da faaliyet gösteren ACARBIO kurum/kuruluşlarının ortaklığında hazırlanan “ESC2LEARN Plus” isimli gençlik projesi 250 bin avro hibe almaya hak kazandı.

ESC2LEARN Plus projesinin hedefleri arasında “gençlerin yenilikçi eğitim araçlarını kullanarak bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirmek”, “gençlik alanında çalışanlar ve eğitimciler arasında iyi uygulamaların paylaşılmasını sağlamak” yer almaktadır.

2025 yılı Aralık ayına kadar uygulanacak olan proje çalışmaları arasında ihtiyaç analizleri, akademik araştırmalar, analizler, çeşitli yerel ve uluslararası faaliyetler, toplantılar, eğitimler, dijital platform geliştirme, eğitim içerikleri oluşturma gibi çalışmalar yer almaktadır.

Proje aynı zamanda Karaman Gençlik Kulübü Derneği’nin uluslararası 4 kurum ile birlikte 2020-2022 yılları arasında yine hibe alarak uygulandığı “Learn2Volunteer" isimli KA-2 Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme projelerinin devamı niteliği taşıyor. (www.learn2volunteer.com)

FRANSA, STRASBOURG’DA PROJE AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

25-30 Kasım 2023 tarihleri arasında Karaman Gençlik Kulübü Dermeği, AMSED, Solidarity Tracks ve ACARBIO kurumlarının yönetim kurulu üyeleri ve proje koordinatörlerinin de katılımıyla ilgili projenin açılış ve hazırlık toplantısı Fransa, Strasbourg’da gerçekleştirildi.

Proje hakkında önemli kararların alındığı toplantı sonrası, yeni proje işbirlikleri üzerine adımlar atıldı.