Karaman Gençlik Merkezinden Hatay’a Gönül Köprüsü Foto Galeri: Karaman Gençlik Merkezinden Hatay’a Gönül Köprüsü

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden Gençlik Merkezi yerel ve ulusal projeleri ile gönüllere dokunmaya devam ediyor. Son olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Hatay’a giden Karaman Gençlik Merkezi, hazırlanan oyuncakları ve hediyeleri Hatay’da eğitim gören depremzede öğrencilerle buluşturdu.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek ve Karaman Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen’inde katıldığı etkinlikte toplanan oyuncaklar ve hediyeler depremzede öğrencilere dağıtıldı. Etkinlik kapsamında ayrıca Karaman gençlik merkezi liderleri ve gönüllü gençleri tarafından merkezim her yerde faaliyetleri kapsamında yüz boyama etkinliği, müzik etkinliği ve çeşitli oyunlarla öğrencilere unutulmaz bir gün yaşatıldı. Program sonunda ise gönüllü gençler ve gençlik liderleri depremde hayatını kaybeden vatandaşların mezarlarını ziyaret ederek, dualar ettiler.

Hatay’da depremzede çocuklara ve ailelerine bir nebze olsun moral verebilmek için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirten Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Karadeniz, “Yaklaşık bir buçuk yıl önce 6 Şubat’ta ülkemizin çok büyük bir bölümünü etkileyen çok acı bir deprem yaşadık. Birçok canımızı kaybettik. Karaman Gençlik Merkezi olarak “Mutluluğa Bir Oyuncakta Sen Ver” projesi kapsamında bizlerde bu özel günde böyle bir dayanışma örneği göstermek istedik. Proje kapsamında gençlik liderlerimiz ve gönüllü gençlerimiz ile birlikte topladığımız oyuncakları ve hazırlanan hediyeleri depremzede öğrencilerimizle buluşturduk. Çeşitli oyunlar oynayarak onların yüzlerinde bir nebze olsun tebessüm bırakmak istedik. Bu kampanya da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah memleketimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.“