Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Eşsiz Afiş Sergisi Foto Galeri: Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencilerinden Eşsiz Afiş Sergisi

747. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma etkinlikleri kapsamında Türk dilin zenginliği ve çeşitliliği Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin ellerinden özel bir afiş sergisiyle Karaman’ın sanat sahnesine taşındı. ‘Dilimiz Kimliğimizdir’ teması ile oluşturulan sergi, Türk dilinin derinliklerine, renklerine ve melodisine duyulan sevgiyi kutlayarak sanat ve dilin kesişim noktasında izleyicileri büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

Serginin açılışına, Karaman Milletvekili Osman Sağlam, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı Hacı Ali Okur, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan,  Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, Millî Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali İyibaş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış kurdelesini protokol üyeleriyle birlikte kesen Karaman Milletvekili Osman Sağlam, eserler hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Eserler, öğrencilerin dilin inceliklerini ve renklerini yansıtan özgün tasarımlarıyla dolu. Her bir afiş, Türk dilinin farklı yönlerini ve zenginliklerini ele alırken, aynı zamanda sanatın gücünü ve ifade özgürlüğünü de yansıtıyor. Sergi, izleyicilere Türk dilinin melodisiyle dans eden renkli bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Türk dilinin ve sanatın büyüleyici dünyasına bir yolculuk yapmak isteyen sanatseverleri bekleyen sergi, bir hafta boyunca Gazi Kültür Sanat Merkezi'nde açık kalacak.