Konya’da düzenlenen toplantıya Konya İl Kültür Turizm Müdürü Abdüsettar Yarar, Karaman İl Kültür Turizm Müdürü Murat Pekergin, Konya Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürü Süleyman Sayan, TGA İç Anadolu Bölge Temsilcisi Semih Zazaoğlu, Konya ve Karaman Otelciler Birliği Derneği Başkanı Murat Peksomlu, başkan yardımcısı İbrahim Kaynak, Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Onur Köksal ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Arslan katıldı.

TGA İç Anadolu Bölgesi Temsilcisi Semih Zazaoğlu toplantıda yaptığı konuşmada TGA olarak Konya ve Karaman’ın tanıtımı için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un liderliğinde çok verimli ve kapsamlı bir çalışma yürütüldüğünü ifade ederek “Şehirlerimizin her köşesini, her değerini tanıtmak için durmaksızın çalışıyoruz” dedi.

Konya ve Karaman Otelciler Birliği Derneği Başkanı olarak yeni göreve gelen Murat Peksomlu ise “Şehirlerimizin tanıtımına katkıda bulunacak projeler geliştirmek derneğimizin öncelikli hedeflerinden biri. Konya ve Karaman illerinin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıtmak için çeşitli etkinlikler için Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Konya Büyükşehir Belediyesi, Karaman Belediyesi ve Konya – Karaman İl Kültür Turizm Müdürlükleri ile iş birliği içerisinde olup yeni projeler geliştireceğiz. Bu sayede, bölgemizin turistik cazibesini artırmayı ve daha fazla turist çekmeyi amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Toplantıda Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın Konya ve Karaman'ın turizm değerlerinin ulusal ve uluslararası arenada daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla yaptığı çalışmaların anlatıldığı bir sunum gerçekleştirildi.