Karaman İHH'dan Sıcacık Bir İyilik Foto Galeri: Karaman İHH'dan Sıcacık Bir İyilik

Suriye'nin İdlib ve Afrin bölgelerinde yaşayan 5 milyona yakın mağdur Suriye'liler, başta Türkiye'den olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gönderilen yardımlarla 12 yıldır hayata tutunmaya çalışıyorlar.

1000 MONTLA GELEN MUTLULUK”
Karaman'ın iyilik sever insanlarının destekleriyle İdlib'de çadır kamplarda yaşayan başta yetim çocuklar olmak üzere 1000 çocuğa kışlık mont dağıtıldığı bildirildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Karaman İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mustafa Köseoğlu amaçlarının zor zamanlarda Müslüman kardeşlerinin yanında olmak olduğunu belirtti. Karamanlı hayırseverlerin kısa zamanda organize olup, özelde Karaman genelde insanlığın yararına yardım çalışmalarına dahil olmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Köseoğlu, bu vesileyle mont bağışında bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti.

EMPATİ”
Hayırseverlerin mont projesine genellikle empati ile yaklaşarak kısa zamanda hedef sayıyı yakaladıklarını ifade eden Karaman İHH Başkanı Köseoğlu, insanların kendi çocuklarını düşünerek çadır kamplarda yaşayan çocukları da sevindirme şiarıyla hareket ettiklerini belirtti.

“İYİLİK YERYÜZÜNE YAYILSIN”
Karaman İHH Başkanı Mustafa Köseoğlu yapılan iyiliklerin toprağa serpilmiş bir tohum gibi değerlendirilebileceğini, yıllar sonrasında bu tohumların yeryüzünde iyilik olarak yeşereceğine inandıklarını, bu minvalde başta Karaman olmak üzere yeryüzünde suç unsuru her türlü kötülüğün yok denecek kadar azalmasını temenni ettiklerini söyledi.

GÖNÜLLÜMÜZ OLABİLİRSİNİZ”
Samimi bir gönüllü ekibiyle çalıştıklarını, herkesin iyiliğin hazzı ile hareket ettiğini ve çabaladığını belirten Köseoğlu sürekli iyilik projeleri ile Karaman'da gündem oluşturmayı arzuladıklarını söyledi ve insanlara yardım etmek isteği olan herkesi gönüllü olmaya davet etti.

İYİLİĞE DAVET”
Hayırseverlere seslenen Karaman İHH Başkanı Köseoğlu yürüttükleri projelere hayırseverlerin bizzat dahil olmalarını istediklerini, bu yüzden dernek kapısının iyilik niyeti olan herkese açık olduğunu sözlerine ekledi.