Karaman Lisesi tarafından ücretsiz olarak ilde ki tüm 12. sınıflara yönelik düzenlenen sınava, 450'den fazla öğrencinin katılımıyla yapıldı.

Saat 10:15'te başlayan ve 13:00'te sona eren sınavda, Karaman Lisesi, Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi, Başakşehir Lisesi, Bifa Lisesi, Karaman Anadolu Lisesi, Yunuskent Lisesi, Toki Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi'nden öğrenciler yer aldı.

Sınav koordinatörlüğünü Karaman Lisesi Müdür Yardımcısı Seyhan SELAĞZI'nın üstlendiği sınavda, Karaman Lisesi öğretmenlerinden oluşan 23 kişilik bir ekip gönüllü olarak yer aldı ve sınavın sorunsuz geçmesini sağladı.

Sınav sonuçları aynı gün içerisinde açıklandı ve başarıya ulaşan öğrenciler sevinçlerini paylaştılar. Yoğun talep nedeniyle, Mayıs ayı içerisinde 1 TYT ve 1 AYT (Alan Yeterlilik Testi) sınavının daha planlandığı belirtildi.

Karaman Liselilerin gösterdiği bu büyük ilgi ve başarı, gelecek sınavlara olan motivasyonlarını artırdı ve eğitim hayatlarındaki önemli bir adımı daha başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadılar.