Karaman Okçuluk Takımı Samsun’dan Madalyalarla Döndü Foto Galeri: Karaman Okçuluk Takımı Samsun’dan Madalyalarla Döndü

Türkiye Okçuluk Federasyonu 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve 11-13 Ocak 2023 tarihleri arasında Samsun’da İlkadım Okçuluk Tesislerinde düzenlenen 2023 Salon Federasyon Kupası yarışmalarına okçuluk antrenörleri Recep Batman, Taha Yasin Şen ve Venhar Batman eşliğinde 9 sporcu ile katılan Karaman okçuluk takımı, genel takım sıralamasında 2 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Gençlik ve Spor Kulübü ile Yeşilay Spor Kulübü sporcularından oluşan Karaman okçuluk takımı 3 gün süren yarışlar sonunda Ümmühan Gültekin, Havvanur Kurt ve Fatma Köksal’ın yer aldığı büyük kadınlarda ve Ravza Batman, Cansu Abaş ile Nursel Sirali’nin yer aldığı genç kadınlar kategorilerinde Türkiye şampiyonu olurken, Mert Yıldırım, Melih Çam ve Atilla Deniz Ülçez’in yer aldığı büyük erkeklerde Türkiye ikincisi oldu.

Milli takım seçme yarışmalarında ise Barebow kategorisinde mücadele eden Karaman okçuluk takımı sporcularından Melih Çam, Fatma Köksal, Ümmühan Gültekin, Havvanur Kurt, ve Ravza Batman beşinci olurken, Mert Yıldırım, Cansu Abaş, Nursel Sirali dokuzuncu, Atilla Deniz Ülçer yarışmayı on yedinci sırada tamamladı.

Samsun’da düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporcuları tebrik eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından 35 bölge, 79 kulüp, 334 sporcu katıldığı 2023 Salon Federasyon Kupası yarışmalarında ilimiz sporcularının göstermiş olduğu başarılı sonuçlardan dolayı antrenör ve sporcularımızı kutluyorum. Diğer branşlarımızda olduğu gibi okçuluk branşımızda da çalışmalarımızın meyvelerini almaya başlıyoruz. Altyapıdan yetiştireceğimiz sporcularımızın milli takımlarımızda mücadele ederek ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeleri en büyük temennimiz. Sporcularımızın yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, antrenör ve sporcularımıza başarılarının devamını diliyorum.”