Karaman OSB’si Alibaba ile Dünya Pazarına Açılacak Foto Galeri: Karaman OSB’si Alibaba ile Dünya Pazarına Açılacak

Karaman Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda Alibaba.com ticari internet sitesi Türkiye açılımının ilk tanıtım toplantısını Karaman’da gerçekleştirdi. Çin’den ve Türkiye’deki firma yetkilileri tarafından gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Karaman da bulunan sanayicilerde yoğun ilgi gösterdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program açılış konuşmaları ile devam etti.

İlk olarak konuşma yapan OSB Yönetim Kurulu Bakanı Ali Kemal Boynukalın; “Bu toplantıyı global ihracatın lideri Alibaba.com’un düzenlediği bir tanıtım programı olacaktır. Malumunuz da olduğu gibi alibaba.com, dünyada 400 milyona yakın alıcısı vardır. Kendileri Karaman’a gelirken bu toplantıyı düzenlememizi rica ettiler” dedi.

Alibaba.com Türkiye temsilcisi Kubilay Gençkan ise konuşmasında; “Bugünkü toplantımızın amacı hepinizde bir farkındalık yaratabilmek. Hepinizin ihracata ihtiyacı var ve hepimiz aynı soruyu soruyoruz ‘Yurt dışından müşteri nasıl bulunur?’ Bunun cevabının bir tanesini biz biliyoruz. Bugün amacımız bu cevabı size anlatabilmek. Ufakta olsa bir parıltı yaratabilmek ve sizleri harekete geçirebilmek. Değerlendirebilirsek hepimiz kazanacağız” dedi.

Gençkan, daha sonra Alibaba platformu üzerinden ihracat ve üyelik paketleri hakkında sunum yaptı. Program soru cevap ile sona erdi.