Karaman Psikososyal Destek Ekibi Osmaniye’de Foto Galeri: Karaman Psikososyal Destek Ekibi Osmaniye’de

Türkiye'yi derinden sarsan deprem afetinin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdüren Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü, depremden psikolojik olarak olumsuz etkilenen çocukların süreci hızla atlatmaları için Psikososyal Destek Ekibi’ni Osmaniye’ye gönderdi.

Yapılan çalışmalara ilişkin konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman’dan Osmaniye’ye giden psikososyal destek ekibinin depremi yaşayan çocukların ruhsal anlamda sağlıklarına kavuşması için çaba sarf ettiğini söyledi.

Mehmet Çalışkan, “Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Müdürlüğümüzün koordinesinde gönüllü 9 psikolojik danışman, 1 özel eğitim öğretmeni ve 1 fizyoterapistten oluşan Psikososyal Destek Ekibimiz Osmaniye’ye ulaştı. Ekibimiz; psikolojik ilk yardım, sanat terapisi, yaratıcı drama, açık alan aktiviteleri, akıl zekâ oyunları, geleneksel çocuk oyunları, ısınma, gevşeme ve rahatlama egzersizleri ile depremzede çocuklarımıza yönelik etkinlikler yaparak hem onların eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlıyor hem de rehabilite olmaları için çalışıyor. Ayrıca ekibimiz bölgede yaşanan olumsuz sürecin izlerini silebilmek adına çocuklarla birebir ilgileniyor ve grup terapileri yaparak da onların tekrar sosyalleşmeleri için uğraş veriyor. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek normalleşme sürecini hızlandırmak için emek ve gayret gösteren Karaman Psikososyal Destek Ekibimize teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.” dedi.