Müsabakalara ilişkin İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a bilgiler veren Karaman Hakkı Teke Spor Lisesi Müdürü İsmail Doğan, okul sporları faaliyetleri kapsamında Niğde’nin ev sahipliğinde düzenlenen okullar arası gençler futsal grup müsabakalarında Beden Eğitim Öğretmeni Necati Yorgancılar eşliğinde mücadele eden Karaman Hakkı Teke Spor Lisesi Kız Futsal Takımı’nın bir ilke imza atarak yarı finale yükselme başarısı gösterdiğini söyledi.

İsmail Doğan, “Karaman Hakkı Teke Spor Lisesi olarak Niğde’de düzenlenen grup müsabakalarını birinci olarak tamamlayarak adımızı son 16’ya yazdırdık ve 16-20 Mart tarihlerinde Malatya’da yapılan Türkiye yarı finallerinde oynadığımız gruptan grup ikincisi olarak çıkan okulumuz çapraz eşleşmede Mersin Naim Süleymanoğlu Spor Lisesine karşı oynadığı dengeli oyunu kaybederek son 8’e kalma fırsatını elinden kaçırmış oldu.  Kız Futsal Takımımız elde ettiği başarısıyla Karamanda ilk defa son 16 takım içerisinde yer alırken sporcularımız Karaman’ımız adına büyük bir gurur kaynağı olmuştur.” dedi.

Karaman’ı en iyi şekilde temsil etmek için mücadelelerine devam edeceklerini belirten Karaman Hakkı Teke Spor Lisesi Necati Yorgancılar, “Sporcularımız zorlu maçlar oynadı, çocuklarımızın azmi ve mücadelesi bizi gururlandırdı. İlimizde kadın futbol takımı yok, öğrencilerimiz sadece okulda yaptıkları antrenmanlarla bu başarıyı yakaladılar ve turnuvaya katılan tüm takımların ve seyircilerin takdirini kazandılar, onlarla gurur duyuyorum. Bize her zaman destek olan okul müdürümüze ve velilerimize çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Hakkı Teke Spor Lisesi Kız Futsal Takımı’nı elde ettiği başarıdan dolayı tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan başarı yolunun ilkeli ve disiplinli çalışmaktan geçtiğini ifade etti. Çalışkan, “Karaman Hakkı Teke Spor Lisesi Kız Futsal Takımı’nın son 16’ya kalması bizleri mutlu etti. Başarının sırrı ve yolu disiplinli ve ilkeli çalışmaktan geçer. Elde ettiğiniz bu başarının yeni başarıların kazanılması için sizleri teşvik edeceğinden eminim. Umarım takım ruhuyla hareket ederek yeni başarı hikâyeleri yazarsınız. Bu başarıdan dolayı sizleri canı gönülden tebrik ediyor, bu başarıda emeği geçen idareci, öğretmenlere ve velilerinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı sporcuları ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla ziyaret sona erdi.