Türkiye Güreş Federasyonu tarafından organize edilen Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası Edirne Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirilerek son buldu.

30 Nisanda yapılan Küçükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında serbest stil mücadelesine, Türkiye’nin 80 ilinden 258 sporcu katılım sağladı. Edirne’de yapılan şampiyonada Karaman’ı temsil eden Yavuz Sultan Selim Ortaokulu öğrencisi İbrahim Mert Akdemir, 48 kiloda Türkiye üçüncülüğü elde ederek Karaman’ın gururu oldu.

Okul Müdürü Mevlüt Karaca, Beden Eğitimi Öğretmeni Meryem Aras Dağ ve Antrenörü Sabri Şahin ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret eden İbrahim Mert Akdemir, şampiyonada yaşadıklarını İl Müdürü Çalışkan’a anlattı. Ziyaret sırasında konuşan Akdemir, "Bu başarıyı elde etmemde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Desteklerini esirgemeyen aileme, antrenörüme ve okulumdaki öğretmenlerime minnettarım. Bu madalyayı onlarla birlikte kazandım." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İbrahim Mert Akdemir’in başarısından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek genç sporcuyla gurur duyduklarını belirtti. Mehmet Çalışkan, “Öğrencilerimizin akademik alandaki başarısının yanı sıra sportif ve kültürel alandaki başarıları da artarak devam ediyor. İbrahim Mert’in, şampiyonada gösterdiği üstün performansla bronz madalya kazanarak Karaman’a dönmesi bizi mutlu etti. Başarı, tesadüfi değildir. Başarı, disiplinli çalışmanın, azmin ve kararlılığın bir sonucudur. İbrahim Mert’in bu başarısında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ailesine, antrenörüne ve öğretmenlerine teşekkür etmek istiyorum. Onların destekleri olmadan bu başarıya ulaşmak mümkün olmazdı.” diye konuştu.

Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'ın başarılı sporcuyu ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.