Karaman Stadyumu 15 Bin Kişilik Kapasitesiyle İlk Maçını Bekliyor Foto Galeri: Karaman Stadyumu 15 Bin Kişilik Kapasitesiyle İlk Maçını Bekliyor

AK Parti İl Başkanı Murat Öztürk ve SKM Başkanı Nazmi Ünlü ile milletvekili adayları Selman Oğuzhan Eser, Osman Sağlam ve Fatma Coştu’nun katılımı ile Karaman'da yapımına 5 yıl önce başlanan 15 bin seyirci kapasiteli UEFA standartlarındaki stadyumun bu yıl faaliyete geçeceği öğrenildi.

Son aşamaya gelinen stadyumda incelemelerde bulunan ve yetkililerden bilgi alan Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser ve AK Parti Milletvekili Adayları yapımı devam eden stadyumun UEFA standartlarında tasarlandığını söyledi.

Heyete refakat ederek stadyum hakkında bilgiler veren Karaman İl Müdürü Ali Osman Bebek kompleksin 52 bin 500 metre kare alan üzerine tesis edildiğini, dünyanın en önemli stadyumlarında kullanılan çim tohumlarının kullanıldığını vurguladı. Alttan ısıtma yapıldığını vurgulayan Bebek “27 bin metre boru döşenerek çimlerimizin kış dönemlerinde büyümesi ve korunması sağlanacak. Standartlara uygun eğimden dolayı yoğun yağışlarda bile su toplanmamakta. 444 araçlık otoparkı mevcut. Ayrıca tesis çevresi araç otoparkına uygun." diye konuştu.

Bu yatırımın Karaman’a yapılmış en büyük projelerden biri olduğunu söyleyen Milletvekili Selman Oğuzhan Eser: “15 bin seyirci kapasiteli stadyumda 4 soyunma odası ve 145 basın koltuğu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Stadyumda bebek bakım odalarından tutun, güvenlik, revir, büfe temizlik odaları, mescit gibi yerler de mevcut. Tesis sadece futbol değil, değişik spor alanlarında da hizmet edecek şekilde inşa edildi. Bünyesinde restoran, bireysel antrenman sahaları, fitness ve ofisler, doping kontrol odaları, maç delege odaları, hakem odaları, gözlemci basın açıklama odası gibi alanlarda var. Kışın yapılan maçlarda seyircilerin üşümemesi için 161 doğalgazla çalışan radyon ısıtıcı konuldu. Gece maçları için de 220 projektör koyduk. Şehrimize yakışan uluslararası profesyonel müsabakaların yapılabileceği güzel bir tesis olacak. Açılışını kısa bir süre içinde hep birlikte yapacağız." dedi.