Mübarek Ramazan ayının başlangıcında tıp bayramını kutlayan Dr. Doğruer, mesajında tıp mensuplarının üstün fedakarlıklarını ve hizmetlerini takdirle andı.

Dr. Süleyman Doğruer, mesajında, Kurtuluş Savaşı ve diğer tarihi dönemlerde tıp öğrencilerinin gösterdiği cesaret ve özverinin önemine dikkat çekerek, tıp bayramının ilk kez Hikmet Boran önderliğindeki tıbbiyeli öğrenciler tarafından kutlandığını hatırlattı. Oda başkanı, tıp mensuplarının ülkede ve dünyada yaşanan acil durumlarda, pandemi, deprem gibi zorlu zamanlarda insanlığın hizmetinde kahramanca mücadele ettiklerini vurguladı.

 Saygıdeğer vatandaşlarımız, mübarek Ramazan Bayramımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan diledikten sonra, bugünün önemine istinaden 14 Mart Tıp Bayramı, Kurtuluş Savaşı'mızda düşmanla çarpışırken binlerce şehit veren tıbbiyeli öğrencilerimizden Hikmet Boran önderliğindeki Tıbbıyeli öğrencilerce kutlanan ilk Tıp Bayramı'dır. Kurtuluş Savaşı'mızda, Kıbrıs Savaşı'mızda, Pandemi döneminde, 6 Şubat Depremi'nde, Filistindeki vahşette yaralanan mazlum Filistinli Müslüman kardeşlerimizi tedavi etmede kısaca ülkemizde ve dünyanın her yerinde ve her zamanda ülkemiz ve tüm dünya insanlarının hizmetine Tıbbiyeli Hikmet Boran ruhuyla kahramanca koşan Türk hekimlerinin 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu olsun. Karaman Tabip Odası Yönetim Kurulu.

Karaman Tabip Odası ve Aile Hekimleri Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, tıp camiasının üstlendiği sorumlulukları ve verdiği değerli hizmetleri kutlayarak, tüm hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramı'nı içtenlikle kutladıkları belirtildi.