Foto Galeri: Karaman ve Ayrancı Yardımlaşma Derneği'nden Afrika'ya Gönül Bağı

Yönetim kurulumuz ve Hemşerilerimizin teveccühü ve  büyük bir özveri göstererek çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da hemşerilerimizin katılımı  gönüllere su serpmeye, Ramazan-ı Şerif’in atmosferinden ve bereketinden istifade etmeye, hayırda yarışmaya devam ediyoruz. 

Bu sene şimdilik memleketimiz Karaman’da, Ayrancı'da ve İstanbul’da ihtiyaç sahibi  ailelere kumanya yardımına vesile olduk. Yine geleneğimizi bozmadık ve Afrika’daki, Filistin'de Asya’daki gariplerin, yetimlerin yüreğinde yer alabilmek ve onların dualarına talip olmak için her gün 3 yerde  yetimhanede iftar yemeği ikramına da vesile oluyoruz.

Bununla beraber su kuyusu çalışmalarımız da devam ediyor.17. Kuyumuzu açmanınun onurunu yaşıyoruz. 

Tüm bu çalışmalarımızda  Karaman ve İstanbul yanında uzak diyarlardaki ihtiyaç sahiplerine, mazlumlara, yetimlere ulaştırarak Karaman’ımızın dayanışma ruhunu ve gücünü tüm dünyaya göstermeye gayret ediyoruz.

“Hayırda yarışın” düstûru ile hemşerilerimizi hayra teşvik ederek darlıkta ve bollukta tasadduk etmenin fazileti ile Ramazan-ı Şerif’in bereketinden âzamî derecede istifade etmek için bu mutluluğumuzu hemşerilerimizle paylaşarak bu iyilik hareketinin daha da genişlemesini arzu ediyoruz.

Derneklerimiz, bu iyilik hareketinde aracı/vesile olduğundan sağ elin verdiğini sol el de görmemekte ve işin ruhuna uygun, huzurlu bir dayanışma sağlanmış olmaktadır.

Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin ve İslam aleminin Ramazan-ı Şerifini,Kadir gecesini,Bayramını şimdiden  tebrik eder, huzurlu ve bereketli günlere sağlık ve afiyetle kavuşmalarını temenni ederiz.
Mustafa Özkurt Karaman ve Ayrancı yardımlaşma dernek başkanı