Gazetemizi ziyaret eden Karaman Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mahmut Yıldız, gazetemiz yetkilisiyle bir süre sohbet ederek Karaman için hayata geçireceği projeleri anlattı. 

Yıldız, belediye başkanı olarak seçilmesi halinde göreve geldiği ilk hafta hayata geçireceği projelerle ilgili şunları söyledi: 

1 haftada başlayacağımız projeler; Karaman Kalesi yanındaki Pir Ahmed Camii'ndeki Evliya Çelebiye ait el yazısı imzayı korumak ve turizme kazandırmak amaçlı, korumalı cam bölme yaptırılacak. Taşkale Tahıl ambarları önünde kötü görüntü oluşturan, eski kahverengi oturma grupları kaldırılacak, yerine kültürel dokuya yakışır banklar/portatif ahşap stantlar konulacak. Karaman Belediyesi bünyesinde Karaman Teknoloji ve Turizm A.Ş unvanıyla bir şirket kurulacak. Yeni kurulacak olan 4 sektörde hizmet birimi olacak; Yapay Zeka Birimi (Konya'daki Kapsül Tesisi Benzeri Bir Yapı Oluşacak), Drone Teknolojileri Birimi (Lise Ve Üniversite Drone Takımı Kuruyoruz), Karaman Lavanta Borsası Birimi (Karaman Lavanta Merkezi Olacak) Karaman'ın Yunus Emre'si Birimi (Karaman'ın Tüm Turizm Faaliyetleri).” 

“AYDA BAŞLAYACAĞIMIZ PROJELER”

Yıldız, diğer projeleriyle ilgili olarak ise, “12 Ay Sürecek Etkinlik Projesi: Bizim dönemimizde Karaman halkı sıkılmaya vakit bulamayacak. Her aya özel ve bir program yapılacak "12 Aya 12 Etkinlik PROJESİ

1) Karaman Aktekke Şebi Arus Törenleri (Turizm Etkinliği)

2) Karaman Yunus Emre Etkinlikleri (Turizm Etkinliği)

3) Karaman Yeşildere İsmail Hacı Tekkesi Tasavvuf Etkinlikleri (Turizm Etkinliği)

4) Karaman Bed'i Besmele ve Amin Alayı Etkinliği ve Şenlikleri (Turizm Etkinliği)

5) KMÜ Belediye ortaklığında Robot Yarışması Festivali (Turizm Etkinliği)

6) Karaman Belediyesi Drone Takımı - Drone Yarışması Festivali (Turizm Etkinliği)

7) Karaman Yerel Tatlar Yarışması Festivali (Gastronomi) (Turizm Etkinliği)

8) Karaman Klasik Araç Festivali (Turizm Etkinliği)

9) Yapay Zeka Üstatları Karaman'da Buluşuyor buluşmaları (Turizm Etkinliği)

10 ) Ödüllü en iyi evcil hayvan yarışması Turizm Etkinliği)

11) Karadağ eteklerinde Belediye tarafından kurulacak 100 çadırda kamp etkinliği 12) Karaman ve Ermenek Belediyeleri işbirliğinde, Ermenek ilçesinde halkın büyük katılımıyla yapılacak "Taşeli Kültür, Sanat Ve Sıla Festivali"

Karaman Belediyesi Yunus Emre Ofisi Kurma Projesi: Karaman Belediyesi bünyesinde, Karaman'daki Yunus Emre'yi ön plana çıkaran, bu değerimizi tüm Türkiye'ye tanıtma amaçlı, görevi sadece Yunus Emre'nin tanıtılması, "KARAMAN'IN YUNUSU "temali resmi web site kurulması, Türk ve dünya akademisyenlerinin Karaman'a getirilerek Yunus Emre konulu paneller düzenlenecek

6 AYDA BAŞLAYACAĞIMIZ PROJELER

Kılbasan ya da Karadağ'da Karaman Lavanta Borsası Kurulması,

Karadağ Sıxteen Magic Mountaıns Turızm Projesi (Game Of Thrones dizisi meraklılarının akan edeceği bir tesis olacak- Tesiste Akrep Dragon Killer Balista Silahı var) 

4 adet kapalı modern otopark projesi

Karamanray-hafıf raylı sıstem hattı/ulaşımı rahatlatma projesi

1 Yılda Başlayacağımız Projeler Karadağ Cam Seyir Terası Projesi ( 17 Alternatif Rota/Destınasyon Belirledik)

Mevcut Belediye Binasının Yerine 15 Katlı Modern Akıllı Bina Projesi

2 YILDA BAŞLAYACAĞIMIZ PROJELER

Karadağ Jeotermal Isıtma Sistemi Projesi

Türkiye'nin Santorinisi Karaman Taşkale Rölove Projesi (Turizm Projesi)

MAHMUT YILDIZ KİMDİR?

2024 yılı yerel seçimlerde, Karaman ilinden Bağımsız olarak Belediye Başkan Adayıdır. 1978 yılında Kırıkkale'de doğmuştur. Lisans eğitimini "Hacettepe Üniversitesi İktisat" bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini "Işık Üniversitesi - İşletme- MBA" olarak tamamlamıştır. Kamu bankası olan Halkbankası AŞ'de sırasıyla Müfettiş, Şube Müdürü görevlerinde bulunmuştur.

2016 yılında Aksaray ilinde görev yaparken Ortaköy Genç İşadamları Derneğini kurmuş ve 2.5 sene Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır.2020 yılında Bankadaki görevinden ayrılarak Karaman ilinde kendi şirketi olan FINGURU FİNANS DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. firmasını kurmuş olup, Kosgeb, TKDK, IPARD3 ve AB Hibe projelerini yazmakta, Yapay Zeka ve Drone Teknolojileri konusunda bireysel araştırmalar yapmaktadır.

Kendisi Karaman için 10 Çılgın Projesiyle bilinmektedir. Seçim sloganı olarak "Hoşgörü ve Turizm Şehri Karaman ve Karaman'ın Teknoloji ve Turizm Elçisi sloganını benimsemiştir. Seçmenleri arasında; Sıra dışı Aday olarak nitelendirilmektedir.

Whatsapp Image 2024 02 29 At 11.23.11 2