Bu yıl “Türkiye Yüzyılına Nefes” mottosuyla kutlanan 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri çerçevesinde Karaman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında fidan dağıtım standı kuruldu. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören standa yaklaşık 10 bin adet fidan ücretsiz bir şekilde dağıtıldı.

Etkinlik ile ilgili olarak gazetemiz muhabirine bilgiler veren Karaman Orman İşletme Müdürü Ali Özgür Gümüş, “Geleceğe nefes Türkiye yüzyılına nefes 11 Kasım 2022 yılı Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında halkımıza ücretsiz fidan dağıtıyoruz. Dağıttığımız fidanlar içerisinde kara çam, sedir, dut, dişbudak, sarı salkım gibi türler başta olmak üzere ortalama 10 bin adet fidanı halkımızla buluşturuyoruz. Amacımız, Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında çevre bilinci uyandırmak, insanlarımızın doğaya olan sevgisini ve ilgisini arttırmak, aynı zamanda yeşil bir ülke, yeşil bir ilimiz için elimizden geldiğince halkımızı bilinçlendirmektir” şeklinde konuştu.

Stanttan fidan alan lise öğrencisi Memduh Yılmaz ise, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde Tarım ve Orman Bakanlığının desteği ile bu fidanları aldık, evimizin bahçesine geleceğe nefes olmak için dikmeyi planlıyorum. Sizde fidan dikin geleceğe nefes olun” dedi.