Karaman’da “Avrupa Spor Haftası” Kutlandı Foto Galeri: Karaman’da “Avrupa Spor Haftası” Kutlandı
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Avrupa Birliği Başkanlığı himayesinde ve Herkes İçin Spor Federasyonu koordinasyonunda organize edilen 'Avrupa Spor Haftası' çerçevesinde Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çeşitli spor etkinlikleri düzenlendi. 23-30 Eylül tarihleri arasında 'Aktif ol' (Be Active) sloganı ile düzenlenen sportif etkinliklerde sağlıklı ve kaliteli yaşam için sportif hareketliliğin önemine vurgu yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinin görev aldığı 'Avrupa Spor Haftası' etkinliklerinde kadınlar için sabah egzersizi programları, okullarda eğlenceli çocuk atletizmi programları düzenlenirken, bisiklet, basketbol, masa tenisi ve voleybol gibi branşlarda ise çeşitli etkinlikler düzenlendi.

250 İLKOKUL ÖĞRENCİSİ ATLETİZM İLE TANIŞTI

Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen 'Avrupa Spor Haftası' etkinlikleri çerçevesinde Hamza Anaç İlkokulu öğrencileri eğlenceli çocuk atletizmi oyunları ile tanıştı. Herkes İçin Spor Federasyonu Karaman temsilcisi Musa Çimen, atletizm antrenörü Melihşah Katman ve eğitim sorumlusu Yunus Erman tarafından düzenlenen etkinlikte 250 öğrenci sprint engel yarışı, çapraz sıçrama oyunu, hedefe roket atma, formula 1 bayrak yarışı gibi oyunlarla parkurların tozunu aldılar. Dolu dolu geçen programın sonunda ise katılımcılara belgeleri verildi.

SPORTİF HAREKETLİLİĞİN ÖNEMİNE VURGU YAPTIK

Karaman’da düzenlenen 'Avrupa Spor Haftası' etkinlikleri ile sportif hareketliliğin önemine vurgu yapmak istediklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında 'Aktif ol' (Be Active) sloganı ile kutlanan “Avrupa Spor Haftası” ilimizde de çeşitli sportif etkinliklerle kutlandı. Etkinliklerimiz boyunca 7'den 70'e her bireyimize sporla iç içe yaşam sürmeleri, sağlıklı ve kaliteli yaşam için sportif hareketliliğe katılmalarının önemini vurgulamaya çalıştık. Tüm bireylerimize spor ve sağlıklı yaşam konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyor ve herkese spor yaparak zinde kalmalarını tavsiye ediyoruz.”