2 Aralık Cumartesi günü Piri Reis Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konserde Piyanist Burçe Karaca Karamanlı sanatseverlere unutulmayacak bir akşam yaşattı.
BURÇE KARACA KİMDİR?
Burçe Karaca, 1989 yılında Ankara'da doğdu. Beş yaşında piyanoya başlayan sanatçı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi flüt bölümünden mezun oldu. Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Teorisi ve Kompozisyon Bölümü’nü birincilikle ve tam bursla kazandı. Takip eden sene, ikinci dal okumak üzere girdiği piyano bölümü sınavında da başarı göstererek bu bölümde de okumaya hak kazandı. Üniversite eğitimini iki bölümden de birincilikle mezun olarak tamamladı. 3 Aralık 2020 tarihinde 6 parçadan oluşan ‘Moving Along the Blanks’ adlı ilk albümünü yayınladı. Sinematik ve minimalist tarzda yazılmış bu eserlerin nota kitabı Temmuz ayında dinleyiciler ile buluştu. Burçe Karaca birçok yardım konserlerinde aktif rol alıyor. Özellikle sanata gönül veren ama yeterli imkanlarla sahip olmayan öğrenciler için çalışmaları devam ediyor. 
Duru Bulgur ev sahipliğinde Burçe Karaca konseri Piri Reis Kültür Merkezi'nde Karamanlılara unutulmayacak bir sanat akşamı yaşattı. Sanatçı eserleri ile ilgili önce dinleyicilerine hikâyelerini anlattı. Edebiyattan beslendiğini söyleyen Karaca, Metin Altınok'un "Uyumsuz Rastlaşma" Yaşar Kemal'in "Alageyik" ve Yunus Emre'nin "Neyim Ben" eserlerinden ilham alarak bestelediği eserleri izleyicileri adeta büyüledi.
  Gecenin sonunda Duru Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru sanatçıya çiçek takdim etti. İş insanı Ece Duru ile yolları sanatla kesişen Piyanist Burçe Karaca, Duru Ailesi ve öğrencisi Ece Duru'ya, tüm Karamanlı sanatseverlere teşekkür etti. Duru Ailesi Piyanist Burçe Karaca adına gecenin anısına Tegev vakfına iki öğrenci adına bağış yaptıklarını duyurdu. 
Karamanlı sanatseverler ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği Burçe Karaca konseri uzun süre ayakta alkışlandı.