Karaman'da Duygu Yüklü Final Foto Galeri: Karaman'da Duygu Yüklü Final

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Şubesi AR-GE birimi tarafından “Projelerle Karaman” çerçevesinde Vali H.Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim himayelerinde şehitlerimizin isimleri verilen okullarda Kasım ayında başlatılan “Şehidimi Tanıyorum, Anısını Yaşatıyorum” Projesi’nin finali gerçekleştirildi.

Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program Kuran-ı Kerim tilaveti ve şehitlerimizi için yapılan dualarla devam etti.  
İlimiz merkez ve ilçelerinde düzenlenen proje kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin amacı ve hedefine ilişkin katılımcılara hitap eden Hatice Sarıibrahim, projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeeği geçen herkese teşekkür etti. 
Yıl sonu etkinlikleri kapsamında hazırlanan  programda, okul öğrencilerinin sergiledikleri gösteriler katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilirken, proje kapsamında il genelinde düzenlenen “Şehidime Mektup” ve “Şehidime Şiir” yarışmasında dereceye giren öğrenciler eserlerini katılımcılarla paylaştılar.
Kalplerde ve gönüllerde derin izler bırakan program, Vali H. Engin Sarıibrahim ve Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Aslan’ın, proje çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.
Ödül töreninin ardından Vali H. Engin Sarıibrahim, şehitlerimizin adının yaşatılarak genç nesillere tanıtılmasını amaçlayan projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Programın ardından Vali H. Engin Sarıibrahim ve eşi Hatice Sarıibrahim, şehit ailelerimiz ve gazilerimizle yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.