Karaman’da Evi Yanan Aile Yardım Bekliyor: “İmkanım Yok!” Foto Galeri: Karaman’da Evi Yanan Aile Yardım Bekliyor: “İmkanım Yok!”

Gazetemiz yetkilileri ile görüşen Avcı, yangından dolayı evde 150 bin TL civarında bir masraf çıktığını ifade etti.

Avcı; “Emekli maaşımla geçinen bir aileyiz. Kiramızı bile zor öderken, bir de bu talihsiz olayla karşılaştık. Bu masrafı karşılayacak durumum maalesef yok. Devlet büyüklerimizden, yardımseverlerden destek bekliyoruz. Şu an ailecek bir apart da geçici olarak kalıyoruz. Çok zor durumda kaldık” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Yangın, 19 Şubat Günü saat 15.00 sıralarında Hacıcelal Mahallesi 581. Sokak’ta bulunan 4 katlı binanın zemin katındaki dairede çıktı.

Edinilen bilgiye göre, zemin katta bulunan dairenin ardiye bölümünde henüz bilinmeyen nedenle yangın başladı. Çevredekilerin ihbar üzerine adrese itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye yangına müdahale ederken, polis ekipleri de bina etrafında güvenlik önlemi aldı. Yangın sırasında evde bulunan 3 kişi ise dışarıya son anda kendilerini attı. Evde bulunan 2 kedi de vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Yangın itfaiyenin 1 saatlik müdahalesi sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangının çıkış sebebi henüz belirlenemezken, evde maddi hasar oluştu.

İletişim için: Eyüp Avcı (0555 037 61 36)