Karaman’da Halk Oyunları Coşkusu Foto Galeri: Karaman’da Halk Oyunları Coşkusu

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan ve Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda gençler ve büyükler kategorisinde düzenlenen kulüpler arası halk oyunları il birinciliği yarışmaları sona erdi. Düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda gerçekleştirilen yarışmalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, halk oyunları ekiplerinin performansı izleyicilerden tam not aldı.

Büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirilen yarışmalar sonunda büyükler geleneksel düzenlemesiz dalda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü, gençler geleneksel düzenlemeli dalda Karaman Lisesi Spor Kulübü ve gençler geleneksel düzenlemesiz dalda Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Spor Kulübü birinci olan ekipler oldu.

Kategorilerinde dereceye giren takımlar ayrıca düzenlenecek Türkiye şampiyonası grup müsabakalarında Karaman’ı temsil edecek.

Müsabakalar sonunda dereceye ekiplere kupa ve madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Mustafa Karadeniz, Gençlik Hizmetleri Müdürü Cavit Bardak ve ulusal hakem Ebru Aksu tarafından verildi.