Karaman’da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kutlanıyor Foto Galeri: Karaman’da Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kutlanıyor

Bireysel ve toplumsal gelişimle istihdamı ön plana alarak örgün eğitim dışında kalan öğrenme etkinliklerine katılım kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2021 yılından itibaren haziran ayının ilk haftası "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" olarak kutlanıyor.

Bu yıl 3-7 Haziran tarihlerinde dördüncüsü kutlanan hafta kapsamında Türkiye genelinde pek çok etkinlik gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen sergi açılışına Karaman Valisi H. Engin Sariibrahim, ve eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan, Vali Yardımcısı Fatih Baysal ve eşi Nilsen Baysal, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, daire müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını Karaman Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Serin yaptı. Ardından Halk Eğitimi Merkezinin usta öğreticilerin danışmanlığında yetenekli kursiyerlerin hazırlamış olduğu sergiyi ziyaret eden Vali H. Engin Sarıibrahim ve eşi Hatice Sarıibrahim, çalışmalar hakkında usta öğrencilerden ve kursiyerlerden bilgi aldı.

Kitre bebekten yağlı boya resimlerine, dikiş nakış işlerinden çeyiz ürünlerine kadar birçok ürünün yer aldığı el emeği göz nuru çalışmalar 5 Mayıs 2024 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Etkinlikler Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezinde 4 Haziran Salı günü halk oyunu, tiyatro, internetçi orta oyunu gösterisi saat 20.00’de sahnelenecek. 5 Haziran Çarşamba günü ise aynı yerde müzik dinletisi ve tiyatro gösterisi yapılacak. 6 Haziran Perşembe günü Aktekke Camii’nde saat 20.30’da Hatim duası yapılacak. Aynı gün ise Millet Bahçesinde müzik dinletisi gerçekleştirilecek. 7 Haziran Cuma günü ise Gazi Kültür Merkezinde resim sergisi, Aktekke Meydanında spor gösterileri yapılacak.